Jak przetransportować ciężkie maszyny na plac budowy?

Jak przetransportować ciężkie maszyny na plac budowy?
dorozgryzienia
Budowlanka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas budowy domu lub innego obiektu użytkowego zachodzi zawsze konieczność wykorzystania ciężkich maszyn – np. koparek, spycharek, walców czy betoniarek. Posiadają one ogromne gabaryty, a dodatkowo w większości nie są w stanie samodzielnie przemieszczać się po drogach. Z tego względu należy w umiejętny sposób przetransportować je na plac, gdzie odbywa się stawianie danego budynku. Priorytetem jest tutaj optymalne zabezpieczenie maszyny i jej odpowiednie załadowanie na naczepę.

Bez konstrukcji niskopodwoziowej ani rusz

Podstawowe przepisy głoszą, że maszyna budowlana musi zostać umieszczona na pojeździe transportowym tak, aby nie powodowała nadmiernego przekroczenia nacisku na osie kół oraz dozwolonej ładowności. Nie może też nawet w minimalnym stopniu ograniczać kierowcy widoczności drogi ani zasłaniać tablic rejestracyjnych czy urządzeń sygnalizacyjnych. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku naczepa niskopodwoziowa przymocowana do ciągnika siodłowego. Charakteryzuje się ona bowiem otwartą przestrzenią ładunkową (w formie nieogrodzonej platformy), która jest osadzona ponadprzeciętnie nisko nad poziomem gruntu. Duże znaczenie ma zabezpieczenie maszyny z wykorzystaniem grubych łańcuchów i pasów materiałowych, co wyraźnie niweluje ryzyko jej zsunięcia się i spowodowania groźnego wypadku. Poza tym zaleca się podłożenie klinów pod koła. Załadunek powinien natomiast odbywać się przy użyciu dźwigu hydraulicznego. Jeśli zależy nam na sporej oszczędności czasu, to możemy skorzystać z pomocy profesjonalnego podmiotu zajmującego się relokacją maszyn. Na przykład na terenie Śląska usługi w tym zakresie świadczy firma, dostępna pod adresem http://www.kadam.com.pl/pl/articles/relokacja-maszyn.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie udogodnienia składają się na wyposażenie łazienek publicznych?
Jakie udogodnienia składają się na wyposażenie łazienek publicznych?
Łazienki publiczne to obiekty charakterystyczne m.in. dla lokali gastronomicznych, centrów handlowych, urzędów państwowych, szpitali oraz placówek hotelowych. Dają one osobom […]
Ostatnie wpisy