Od czego zależy wybór drona?

Od czego zależy wybór drona?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drony to zabawki zarówno drogie, jak i tanie. W przypadku niektórych tak naprawdę nazwanie ich „zabawką” może być nieporozumieniem, ponieważ część z nich potrafi kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Mowa tu między innymi o dronach DJI, które są sprzętem całkowicie profesjonalnym.

Dla kogo drony profesjonalne?

Zakup drona profesjonalnego powinniśmy rozważyć wtedy, gdy chcemy go wykorzystywać zawodowo. Na przykład DJI Phantom 3 często służą do filmowania różnego rodzaju obiektów, jak hotele, czy pensjonaty.

Firmy specjalizujące się w filmowaniu obiektów z góry zakupują takie drony po to, by na nich zarabiać. Możliwości jest wiele, bo oprócz filmowania obiektów sprzęt taki może służyć do nagrywania imprez plenerowych, czy nawet treningu sportowej drużyny.

Dla początkujących – dron standardowy

Jeżeli jesteśmy jednak początkującymi pilotami, warto na początek nabyć standardowego drona, który co prawda nie posiada tylu opcji i udogodnień co ten profesjonalny, ale za to będzie dużo łatwiejszy w pilotażu i idealny do nauki latania.

Dronem takim możemy sterować za pomocą joysticka, ale coraz więcej z nich jest też wyposażonych w system sterowania z poziomu telefonu komórkowego – wtedy też widzimy obraz z kamery na naszym smartfonie, a dronem sterujemy za pomocą specjalnej aplikacji.

Ceny dronów dla początkujących nie są obecnie wygórowane – w zależności od jakości takiego statku powietrznego, musimy za niego zapłacić około 300-500 złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Typy przesyłek jakie można zrealizować za pomocą usług kurierskich
Typy przesyłek jakie można zrealizować za pomocą usług kurierskich
Dlaczego usługi kurierskie stale zyskują na popularności? Żyjemy w świecie, w którym największą wartością jest czas. Dlatego, usługi, które pozwalają […]
Ostatnie wpisy