Co zrobić w razie urwanej świecy żarowej?

Co zrobić w razie urwanej świecy żarowej?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprawna świeca żarowa jest podstawą działania silnika diesla. Jej awaria uniemożliwia wytworzenie warunków niezbędnych do zapalenia mieszanki i osiągnięcia wysokiej temperatury. Brak tego wyniku powoduje wiele negatywnych konsekwencji. Przede wszystkim wyższe spalanie, spadek mocy, a także nierównomierną pracę silnika. W związku z tym urwaną świecę zawsze trzeba wymienić na nową. Procedura nie należy jednak do najprostszych. Oprócz techniki, a także wyczucia podczas wykonywania tej czynności, konieczny jest również specjalny klucz. Nie posiadając choćby jednego z wymienionych elementów, można wyłącznie pogłębić problem. Jak się zatem zachować? Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego serwisu. Oferta jednego z nich dostępna jest pod poniższym adresem internetowym https://urwana-swieca-zarowa.com.pl/oferta/wykrecanie-urwanych-swiec-zarowych-slask/.

Wykręcanie jako rozwiązanie problemu

Jeszcze do niedawna urwana świeca żarowa wymuszała na kierowcy demontaż jej głowicy. Tylko w ten sposób można było wymontować uszkodzoną świecę i stworzyć przestrzeń do montażu kolejnej. Obecnie warsztaty zajmują się wykręcaniem urwanych świec żarowych. Jak to przebiega w praktyce? Niezbędne są przede wszystkim specjalne narzędzia, które służą do wyjęcia świecy. W tym celu mechanik oczyszcza otwór i wyfrezowuje gniazdo świecy. Cała procedura jest w pełni bezpieczna i gwarantuje poprawne usunięcie wtryskiwacza, ale bez naruszania pokrywy zaworów i/lub głowicy. Samodzielne jej wykonanie jest bardzo trudne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poprawnie zadbać o wózek widłowy?
Jak poprawnie zadbać o wózek widłowy?
Wózki widłowe są bardzo szeroko wykorzystywane w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz różnego rodzaju halach magazynowych. Jednocześnie wózki widłowe znajdują szerokie zastosowanie […]
Ostatnie wpisy