Obróbka pleksi – na czym polega?

Obróbka pleksi – na czym polega?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obróbka plexi jest bardzo ważnym i niezbędnym etapem w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. Jeśli nie wykonasz go prawidłowo, wówczas Twój produkt może nie mieć pożądanych właściwości i cech. Jeśli jednak potraktujesz ten etap prawidłowo, wówczas możesz uzyskać wysokiej jakości produkty, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.

Co to jest plexi?

Plexi to inżynieryjny materiał termoplastyczny o wysokiej wytrzymałości i odporności na uderzenia, niskiej gęstości i wysokiej przejrzystości. Ma wiele zastosowań przemysłowych: w budownictwie, produkcji mebli, lotnictwie, przemyśle stoczniowym i innych. Główną cechą tego materiału są doskonałe właściwości optyczne: nie zabarwia się na żółto lub niebiesko pod wpływem promieniowania ultrafioletowego lub słonecznego przez długi czas. Usługi z nim związane znajdziesz na stronie https://www.sanplex.pl/uslugi/.

Cięcie arkuszy plexi

Pierwszym krokiem jest cięcie materiału na wymagane wymiary. Cięcie może być wykonywane ręcznie lub za pomocą specjalnego sprzętu, takiego jak piła tarczowa lub piła elektryczna. Do ręcznego cięcia plexi konieczne jest użycie specjalnych narzędzi – noży lub pił z ostrzami ściernymi.

Szlifowanie arkuszy plexi

Po cięciu krawędzie są gładkie i wypolerowane, ale nadal nie nadają się do użytku w obecnej formie, ponieważ mają ostre końce, które mogą uszkodzić nasze ręce podczas instalacji lub obsługi. Dlatego konieczne jest szlifowanie ich papierem ściernym, aż staną się zaokrąglone, po czym nie będą powodować dyskomfortu dla nas podczas pracy z tym materiałem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy można nauczyć się rysunku w każdym wieku?
Czy można nauczyć się rysunku w każdym wieku?
Człowiek nigdy nie jest za stary, by się uczyć i jest to zdanie, które powinno przyświecać nam każdego dnia, gdy […]
Ostatnie wpisy