O czym świadczy dopisek BIO przy produktach?

O czym świadczy dopisek BIO przy produktach?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie panuje ogromna moda na zdrowy styl życia. Jednym z jej przejawów jest codzienne dbanie o jakość spożywanych produktów oraz potraw. Popularnością cieszą się zwłaszcza rozmaite wyroby oznaczone jako BIO, czyli organiczne. Jeśli np. mamy ochotę na coś słodkiego, to w sklepie online pod adresem https://biozfarmy.pl/pol_m_Przekaski-i-slodycze_Ciastka-375.html kupimy wyjątkowo pyszne ciasteczka, herbatniki czy muffinki.

Gwarancja dobrego stanu zdrowia 

Dopisek BIO przy jakimś produkcie spożywczym oznacza, że został on wytworzony w sposób ekologiczny – przy zastosowaniu wyłącznie naturalnych zasobów i metod (mechanicznych, fermentacyjnych, chemicznych itp.), a także zapewnieniu optymalnych warunków dla środowiska oraz zwierząt. Co istotne, minimum 95% masy muszą tutaj stanowić składniki ekologiczne o dużej zawartości wartościowych witamin czy związków mineralnych. Nie ma natomiast syntetycznych barwników, emulgatorów, konserwantów ani substancji modyfikowanych genetycznie. Dodatkowo omawiane produkty na żadnym etapie nie mają bezpośredniego kontaktu z wyrobami konwencjonalnymi, a także są sprzedawane w szczelnie zamkniętych opakowaniach i podlegają prowadzeniu  ścisłej dokumentacji. Wszystko to powoduje, że możemy je jeść bez obawy o swoje samopoczucie lub stan zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niedrogie i przydatne ozdoby weselne
Niedrogie i przydatne ozdoby weselne
Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu niemal każdego człowieka. Niestety pochłania ono mnóstwo kosztów, dlatego warto na etapie […]
Ostatnie wpisy