Nowoczesne urządzenia dla szwalni

Szwalnia to profesjonalny zakład krawiecki, w którym szyje się odzież z rozmaitych materiałów włókienniczych. Dlatego też musi on być zawsze wyposażony w liczne maszyny i urządzenia o różnym przeznaczeniu. Pożądane są w szczególności sprzęty nowoczesne, oferujące konkretne parametry użytkowe i charakteryzujące się sporą funkcjonalnością oraz wytrzymałością. Doskonałym przykładem jest choćby stebnówka przemysłowa, dostępna m.in. sklepie online na https://szyj.pl/stebnowki-przemyslowe/

Liczba rozwiązań technologicznych jest imponująca 

Wymieniona w poprzednim akapicie stebnówka to podstawowa maszyna szwalnicza, która służy zarówno do zszywania tkanin, jak i lamowania, wykonywania marszczeń, wszywania sznurków i dekoracyjnych taśm, a nawet pikowania. Oprócz tego w żadnej szwalni nie może zabraknąć overloków, czyli urządzeń przeznaczonych do perfekcyjnego, niezwykle estetycznego wykańczania krawędzi ubrań za pomocą szwów. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się model pięcionitkowy z funkcją jednoczesnego obrzucania i obcinania brzegów.

Inne przydatne sprzęty to przede wszystkim: ryglówki do wykonywania szlufek i wzmocnień na kieszeniach, automaty do ekspresowego podwijania nogawek, dziurkarki bieliźniane, guzikarki, kuśnierki, ścieniarki, maszyny cylindryczne, plotery i noże taśmowe. Nieco odrębną kategorię urządzeń stanowią natomiast wszelkie rozwiązania wykorzystywane do szybkiego eliminowania nieestetycznych zagnieceń z materiału. Mowa tutaj zwłaszcza o stołach prasowalniczych, szczotkach i pistoletach parowych, manualnych i automatycznych wytwornicach pary, a także tradycyjnych żelazkach.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − sześć =