Czym charakteryzują się dobrej jakości zawieszenia pneumatyczne?

Czym charakteryzują się dobrej jakości zawieszenia pneumatyczne?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawieszenia pneumatyczne pozwalają na komfortową jazdę z nawet dużym załadunkiem. Rozwiązania te są szczególnie chętnie montowane w samochodach, które posiadają spore gabaryty i stworzone są do przewozu rzeczy o dużej wadze. Podstawowym zadaniem tego rodzaju zawieszenia jest poprawa parametrów trakcyjnych pojazdu poprzez redukcję drgań. 

Jak działa zawieszenie pneumatyczne?

W zawieszeniu tym zastosowane są specjalne elementy zwane mieszkami, które napełnione są sprężonym azotem lub powietrzem. Dostaje się ono do nich z kompresora napędzanego pracą silnika samochodu. Tłok mieszka łączy się z wahaczem, który z kolei łączy się z kołem. Do bezproblemowego działania pneumatyki konieczne są również elementy amortyzujące i specjalny sterownik, który kontroluje pracę całego układu. Dobrej jakości zawieszenie pneumatyczne posiada doskonałe właściwości dynamiczne oraz charakteryzuje się doskonałą żywotnością i niezawodnością. Poprawia warunki jazdy i efekty hamowania w nawet najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, dzięki czemu zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dla kierowcy oraz wszystkich podróżujących. Dzięki zawieszeniom pneumatycznym jazda samochodem odbywa się w komfortowych warunkach. Wymagają one regularnych przeglądów, podczas których sprawdzany jest stan wszystkich przewodów ciśnieniowych i mieszków oraz szczelność zaworów. Zaleca się przeprowadzenie takiej inspekcji szczególnie po zimie, gdyż istnieje prawdopodobieństwo przedostania się wilgoci, która może niekorzystnie wpływać na działanie zawieszenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym powinna pamiętać para planująca swój ślub?
O czym powinna pamiętać para planująca swój ślub?
Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu pary. Planowanie tego wydarzenia może być stresujące i może zająć dużo […]
Ostatnie wpisy