Niezbędne narzędzia każdej osoby, która rozpoczyna przygodę z grafiką

Niezbędne narzędzia każdej osoby, która rozpoczyna przygodę z grafiką
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Efektywna praca każdego grafika to nie tylko umiejętności, ale też użyteczne programy, dzięki którym będziemy mogli wykonać daną operację szybko i bezpiecznie. Prym wiodą tutaj oprogramowania do grafiki rastrowej, wektorowej oraz grafiki 3D, programy do animacji czy te służące zarządzaniu czasem. Z czego więc powinien korzystać początkujący grafik? Przede wszystkim z serii produktów Adobe. Photoshop, którego profesjonalny kurs można znaleźć na stronie https://itmedia.pl/szkolenie/kurs-adobe-photoshop/ to zupełna podstawa. Dzięki niemu nauczyć się można tworzenia infografik oraz obrazów i ilustracji na strony. Szybko się zretuszuje również zdjęcie oraz wykona skomplikowany projekt ulotki czy okładki do nowo wydanej książki.

Pozostałe programy graficzne

Photoshop to jednak program do grafiki rastrowej. Z grafiką wektorową, czyli tą bardziej skalowalną, dużo lepiej poradzi sobie Illustrator. To również produkt Adobe, odznacza się więc profesjonalizmem i nie ma tam takiej rzeczy, której nie dałoby się wykonać. Jego obsługa jest bardzo podobna do Photoshopa. Większość skrótów klawiaturowych się pokrywa, podobny jest również interfejs.

Osobnym działem grafiki jest grafika 3D. Programy muszą być wykonane precyzyjnie, a czynności na ekranie widoczne w czasie rzeczywistym. Oprogramowaniem, które radzi sobie z tym świetnie, jest Zbrush cena tego produktu niska nie jest, ale w zamian otrzymujemy wysokiej jakości program, który wykorzystywany jest przez twórców gier, wielkie wytwórnie filmowe czy innych artystów i grafików z całego świata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Twarz to nasza wizytówka – jak o nią zadbać?
Twarz to nasza wizytówka – jak o nią zadbać?
Wygląd twarzy przekłada się bezpośrednio na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych ludzi. Dlatego warto w odpowiedni sposób dbać o […]
Ostatnie wpisy