Najczęstsze usterki Xbox

Najczęstsze usterki Xbox
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elektroniczna rozrywka w postaci grania w gry na konsoli jest dla wielu osób jednym z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu. Ogromnym powodzeniem cieszą się zwłaszcza konsole Xbox, zapewniające mnóstwo znakomitej zabawy (ze względu na wiele dostępnych gier). Niestety czasami sprzęt ten ulega awarii, co może wzbudzać frustrację. Na szczęście w wielu polskich miastach funkcjonuje taki punkt jak profesjonalny serwis konsol, w którym każda usterka z pewnością zostanie szybko i sprawnie wyeliminowana.

Wizyta w serwisie to jedyne sensowne rozwiązanie

Podstawową usterką w przypadku konsol Xbox jest tzw. klikanie napędu, polegające na tym, że po włożeniu do niego płyty urządzenie zaczyna wydawać niepokojący dźwięk w postaci klikania. Niekiedy na ekranie pojawia się też komunikat o problemach z odczytem. Usterka ta ma charakter mechaniczny i jedynym zalecanym rozwiązaniem jest zwrócenie konsoli do naprawy w ramach gwarancji. Jeśli natomiast gwarancja już nie obowiązuje, to warto wybrać się do serwisu Xbox.

Innym powszechnym rodzajem awarii jest brak możliwości aktualizowania gier. Powód jest przeważnie banalnie prosty – duże obciążenie serwerów Microsoftu. Należy wówczas zrezygnować z pobierania i podjąć próbę o innej porze dnia, ewentualnie odłączyć konsolę od sieci i podłączyć ponownie. Oto pozostałe możliwe problemy:

– na ekranie pojawia się błąd E100 (pomaga restart sprzętu)

– czytnik kart nie funkcjonuje wcale

– konsola nie uruchamia się (często winny okazuje się uszkodzony zasilacz lub wtyczka z tyłu urządzenia)

– brak synchronizacji kontrolera z konsolą

– logo Xboxa znajdujące się z przodu pulsuje na biało

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Pawelczak97 23.09.2021

    Jeżeli chodzi o profesjonalny serwis godny uwagi to jest nim

Rekomendowane
Rodzaje żarówek i ich zastosowanie
Rodzaje żarówek i ich zastosowanie
Każdy, kto zajmuje się urządzaniem mieszkania, wie, że ważne jest nie tylko umeblowanie i akcesoria zdobnicze, ale również oświetlenie. Jednak […]
Ostatnie wpisy