Modelowanie ust – co warto wiedzieć?

Modelowanie ust – co warto wiedzieć?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym więc jest modelowanie ust?

Modelowanie ust to technika, która pozwala na stworzenie odcienia szminki, który idealnie pasuje do Twoich ust. Jest to łatwy sposób dla artystów makijażu, aby stworzyć idealny odcień dla Ciebie.

Jaki jest cel modelowania ust?

Głównym celem modelowania ust jest stworzenie odcienia szminki, który wygląda naturalnie na Twoich ustach i nie wymaga dodatkowych poprawek. Technika ta pozwala makijażystom dać swoim klientom najlepszy możliwy rezultat, nie każąc im czekać godzinami przed lustrem.

Istnieją dwa rodzaje modelowania ust: jeden wykorzystuje materiały syntetyczne, a drugi własną tkankę tłuszczową.

Modelowanie ust za pomocą materiałów syntetycznych

Pierwszy rodzaj modelowania ust wykonywany jest za pomocą arkuszy żelu silikonowego lub implantów wykonanych z silikonu lub innych miękkich związków plastiku. Chirurg umieszcza te urządzenia w górnej i dolnej wardze, gdzie pozostają na stałe. Dają one wygląd pełniejszych warg, ale mogą powodować problemy, jeśli z czasem ulegną przesunięciu lub wyjdą poza miejsce.

Modelowanie ust za pomocą wstrzykiwanego tłuszczu

Drugi rodzaj modelowania ust wymaga pobrania własnego tłuszczu z innej części ciała i wstrzyknięcia go do ust, aby nadać im kształt i definicję. Zabieg ten nazywany jest autologicznym transferem tłuszczu, co oznacza, że wykorzystuje się w nim materiał pochodzący z wnętrza organizmu – w tym przypadku komórki tłuszczowe – a nie materiał obcy, taki jak arkusze silikonowe czy implanty (allograft).

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to sprawdź stronę: https://pimik.pl/modelowanie-ust-kurs-zaawansowany/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Organizacja przyjęcia weselnego – na co zwrócić uwagę wybierając salę?
Organizacja przyjęcia weselnego – na co zwrócić uwagę wybierając salę?
Większość przygotowań do ślubów zaczyna się od wyboru sali weselnej. Jest to o tyle ważne, że ciężko jest znaleźć lokal […]
Ostatnie wpisy