Mikronakłuwanie – czym jest, kiedy się stosuje?

Mikronakłuwanie – czym jest, kiedy się stosuje?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mikronakłuwanie to zabieg, w którym bardzo mała igła jest wprowadzana w skórę w celu dostarczenia leków. Metoda mikronakłuwania jest wykorzystywana do wstrzykiwania w skórę środków miejscowo znieczulających, sterydów i innych leków. Mikronakłuwanie jest również stosowane do dostarczania leków do tkanek pod skórą, takich jak kolagen i elastyna. Może być stosowany w leczeniu zmarszczek wokół oczu, ust i szyi poprzez wstrzykiwanie substancji, które będą stymulować produkcję kolagenu.

Kiedy przydaje się mikronakłuwanie?

Procedura ta może być przydatna w leczeniu bólu w niektórych obszarach ciała, do których nie można dotrzeć za pomocą innych metod podawania leków. Może być również stosowany do dostarczania szczepionek lub innych leków, które są podawane bezpośrednio do krwiobiegu (dożylnie).

Gdzie wykonuje się mikronakłucia?

Mikronakłucia są najczęściej wykonywane w gabinetach lekarskich i klinikach, ale mogą być również wykonywane w domu przez pacjentów, którzy zostali przeszkoleni do wykonywania ich na sobie. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnych wizyt w gabinecie lekarskim, a jednocześnie umożliwić pacjentom leczenie w razie potrzeby. Jednak jeśli interesuje Cię profesjonalne mikronakluwanie – Mediderma pomoże Ci zrealizować ten zabieg.

Igły

Mikronakłucia są zazwyczaj wykonywane przy użyciu cienkiej igły o średnicy 0,5 mm lub mniejszej. Sama igła może być lita lub pusta, w zależności od rodzaju wstrzykiwanego leku. Zazwyczaj igły te są jednorazowe i używane tylko raz dla każdego pacjenta. Długość igły to kolejny ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Im krótsza igła, tym łatwiej jest dotrzeć do głębszych warstw skóry i wykonać dokładniejszy zabieg. Jednak dłuższe igły wymagają mniejszego wysiłku ze strony pacjenta i mogą łatwiej wnikać w skórę niż krótsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy przewożenie sprzętu na przyczepie jest bezpieczne?
Czy przewożenie sprzętu na przyczepie jest bezpieczne?
Czy przewożenie sprzętu na przyczepie jest bezpieczne? Krótka odpowiedź brzmi: tak. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić […]
Ostatnie wpisy