Jeśli nie wiesz, czym jest fotoporcelana, to musisz to przeczytać!

Jeśli nie wiesz, czym jest fotoporcelana, to musisz to przeczytać!
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fotoporcelana to nowy rodzaj porcelany, który powstaje dzięki zastosowaniu procesu wypalania fotolitografii. Struktura jest porowata i może być używana do drukowania i kolorowania. Fotoporcelana jest wytwarzana przez natryskiwanie proszku ceramicznego na płytę, która następnie jest wypalana w piecu. Proszek ceramiczny składa się z około 92% tlenku glinu, 5% krzemionki i 3% kaolinu.

Zalety

Fotoporcelana ma pewne zalety w stosunku do tradycyjnej porcelany:

  • Nie wymaga wypalania w wysokich temperaturach (1000 stopni Celsjusza). Zmniejsza to zużycie energii i ułatwia produkcję w domu.
  • Jest mocniejsza niż tradycyjna porcelana, ponieważ jest wykonana z tlenku glinu zamiast z kaolinu. Korund ma wysoką wytrzymałość, gdy jest spiekany w wysokich temperaturach.
  • Zastosowanie fotolitografii oznacza, że wzór może być łatwo zmieniony poprzez zmianę szablonu lub dodanie kolejnych warstw proszku ceramicznego.

Zastosowanie

Fotoporcelana może być stosowana w każdej sytuacji, w której normalnie użyto by licówek porcelanowych lub koron. Może być stosowana do naprawy wyszczerbionych lub złamanych zębów, lub do pokrycia przebarwionych lub zniekształconych zębów. Fotoporcelany są również przydatne w przypadkach, gdy pacjenci mają bardzo duże luki między przednimi zębami, ponieważ mogą być wykonane w taki sposób, że niemal bezproblemowo łączą się z sąsiednimi zębami. Stomatolodzy mogą tworzyć fotoporcelanę, wykonując zdjęcia zębów, a następnie wysyłając je do laboratorium. Laboratorium wykorzystuje zdjęcie jako szablon do stworzenia materiału, który zostanie użyty do wypełnienia. Chociaż proces ten może zająć trochę czasu, jest tego wart, ponieważ daje dokładne dopasowanie do naturalnych zębów. Materiał jest również bardzo trwały i będzie trwał przez lata bez konieczności wymiany lub naprawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakie urządzenia zainwestować, żeby poprawić jakość dźwięku?
W jakie urządzenia zainwestować, żeby poprawić jakość dźwięku?
Jakość dźwięku dla niektórych osób ma bardzo duże znaczenie. Słyszą oni każde zakłócenie, często jest to bardzo denerwujące i nie […]
Ostatnie wpisy