Jazda rowerem w nocy – jakie wyposażenie jest niezbędne?

Jazda rowerem w nocy – jakie wyposażenie jest niezbędne?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda na rowerze w nocy to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, zdobycie trochę ćwiczeń i cieszenie się nocnym powietrzem. Jednak może to być niebezpieczne i ważne jest, aby podjąć odpowiednie środki ostrożności przed wyruszeniem na drogę.

Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli planujesz jeździć na rowerze w nocy:

Miej światła przednie i tylne

Upewnij się, że Twój rower jest wyposażony w przednie światło i tylny reflektor. Przednie światło powinno być widoczne z obu stron roweru i powinno emitować wyłącznie białe światło (czerwone światła są nielegalne). Tylny reflektor powinien być czerwony lub pomarańczowy i musi być widoczny z odległości co najmniej kilkudziesięciu metrów.

Jeśli poszukujesz takich elementów, to sprawdź witrynę internetową: https://lampki-rowerowe.pl/11-lampki-rowerowe-tylne.

Noś kask

Podczas gdy kaski nie są prawnie wymagane dla rowerzystów powyżej 18 roku życia, nadal są wysoce zalecane ze względów bezpieczeństwa. Kask chroni głowę przed urazami w przypadku upadku z roweru lub wpadnięcia w ruch uliczny, więc warto w niego zainwestować, jeśli planujesz często jeździć na rowerze!

Posiadaj kamizelkę odblaskową

Zawsze noś jasną odzież, dzięki której będziesz widoczny dla kierowców, np. kamizelki odblaskowe, kurtki lub legginsy z wszytą taśmą odblaskową (dostępne w sklepach rowerowych). Taśmę odblaskową można również przykleić bezpośrednio na ubranie za pomocą specjalnych pasków samoprzylepnych dostępnych w większości sklepów rowerowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kampanie Google Merchant, a może Facebook Ads – czym jest/ są i jak stosować?
Kampanie Google Merchant, a może Facebook Ads – czym jest/ są i jak stosować?
Kampanie Google Merchant i Facebook Ads to dwie różne platformy reklamowe, które można wykorzystać do dotarcia do dużej liczby odbiorców. […]
Ostatnie wpisy