Deski kompozytowe – wszystko, co powinniście wiedzieć

Deski kompozytowe – wszystko, co powinniście wiedzieć
dorozgryzienia
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Deski kompozytowe wykorzystuje się na przykład jako materiał na tarasy zewnętrzne. Są estetyczne i wytrzymałe. Łatwo się je montuje, dzięki czemu można taki podest wykonać nawet samodzielnie. Co więcej, są odporne zarówno na niesprzyjające warunki atmosferyczne, jak i pleśnie czy grzyby. Nic więc dziwnego, że są chętnie stosowanym produktem. Co warto o nich wiedzieć?

Z czego są zrobione

Wykonuje się je z mieszanki materiałów naturalnych i sztucznych, takich jak mączka wytwarzana z drewna lub bambusa oraz tworzywa np. PCV, HDPE, PP. To sprawia, że cechują się zaletami obu tych materiałów, z których są wykonane. Takie deski kompozytowe w Warszawie można znaleźć w wielu sklepach. Dobrze jest jednak zwrócić jednak uwagę na ich przeznaczenie. Różnią się one w zależności od miejsca, w którym będą stosowane. Wśród popularnych paneli wyróżnić warto między innymi takie, które nadają się na:

– tarasy,

– schody,

– elewacje,

– balkony.

Jakie normy powinny spełniać

Dobre deski powinny posiadać odpowiednie atesty, na przykład higieniczny. Muszą też wykazywać się odpowiednią odpornością palną i posiadać aprobatę techniczną. Takie certyfikaty potwierdzają, z czego dany produkt został zrobiony oraz że jego użytkowanie jest bezpieczne i nie ma negatywnego wpływu na zdrowie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaplanować pogrzeb?
Jak zaplanować pogrzeb?
Śmierć kogoś bliskiego, nigdy nie jest łatwa. Żal, smutek, rozpacz. Odejście bliskiej osoby zawsze jest bolesnym procesem. Nie oznacza to […]
Ostatnie wpisy