Jakie włosy można oddać na skup?

Jakie włosy można oddać na skup?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju z roku na rok przybywa firm oferujących skup naturalnych włosów. Są one później najczęściej wykorzystywane do wytwarzania wysokiej jakości peruk. Sprzedać można przede wszystkim włosy wystarczająco długie, niepofarbowane i będące w bardzo dobrym stanie kondycyjnym oraz wizualnym (różnego rodzaju pasemka czy trwałe z pewnością nie zostaną zaakceptowane). Skupem włosów zajmuje się m.in. Hair Majesty Studio, z ofertą którego można zapoznać się https://hairmajestystudio.pl/pl_PL/.

Długość odgrywa niezwykle istotną rolę

Na rynku są skupowane głównie jasne włosy charakteryzujące się długością co najmniej 20 cm, choć w niektórych miejscach przyjmowane są również ciemne i nieco krótsze. Za te drugie otrzymamy jednak znacznie mniejszą zapłatę. Zdecydowanie najbardziej pożądane są włosy mające od 40 cm w górę, których waga wynosi między 150 gramów a 1 kg. Przynosząc je do skupu, możemy liczyć na kwotę od 1000 zł do nawet kilku tysięcy złotych. Jeśli chodzi o rodzaj, to cenione są w szczególności włosy Europejskie (szczególnie słowiańskie), wyróżniające się ponadprzeciętną wytrzymałością, optymalną miękkością i łatwością w rozczesywaniu. Z nich wytwarza się bowiem najlepsze peruki.

Mniej wartościowe są natomiast włosy Azjatyckie, ponieważ ze względu na wysoką łamliwość i stosunkowo niską trwałość wyraźnie krócej nadają się do noszenia. Poza tym nierzadko nadmiernie się plączą, co w znacznym stopniu utrudnia ich rozczesywanie i pielęgnowanie. Aby sprzedaż włosy, wystarczy je porządnie umyć, ściąć i związać w kilku miejscach, a następnie zanieść lub przesłać pocztą do wybranej firmy. Wycena następuje po dokładnym obejrzeniu towaru przez fachowca. Dodajmy, że skup włosów funkcjonuje w każdym większym mieście naszego kraju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Płytki hiszpańskie – pomysłowe rozwiązanie w wystroju wnętrz
Płytki hiszpańskie – pomysłowe rozwiązanie w wystroju wnętrz
Płytki hiszpańskie to prawdziwy hit ostatnich kilku lat. Wynika to z faktu, że charakteryzują się bogatym i niezwykle różnorodnym wzornictwem, […]
Ostatnie wpisy