Jakie plusy ma pamięć USB?

Współcześnie niemal każdy z nas korzysta z internetu, przetwarzając mnóstwo informacji. Niekiedy pragniemy się nimi podzielić z przyjaciółmi, a wówczas niezbędnym urządzeniem okazuje się być pamięć USB, znana powszechnie pod nazwą pendrive. Jest on wykorzystywany przede wszystkim do gromadzenia i przenoszenia ważnych dokumentów czy plików, ale jego stosowanie może dawać także inne korzyści. Zostaną one pokrótce omówione w niniejszym artykule.

Niewielkie urządzenie do wielorakich zastosowań

Pendrive to niewielki i niepozornie wyglądający sprzęt do przenoszenia danych, który najczęściej przybiera postaci kostki lub karty. Na rynku są dostępne zarówno modele pamięci USB wykonane z metalu (np. tutaj https://memorabbit.pl/c/pendrive-reklamowe/pamiec-usb-metalowa), jak i plastiku, aluminium czy nawet drewna. Ich podstawową zaletą jest miniaturowy rozmiar, a co się z tym wiąże ogromna mobilność i możliwość przenoszenia na duże odległości choćby w kieszeni spodni czy na smyczy zawieszonej na szyi.

Kolejna korzyścią z używania pendrive`a jest jego szybkość – sprzęt ten działa o wiele wydajniej i sprawniej od innych rodzajów przenośnych pamięci. Poza tym, charakteryzuje się sporą pojemnością – od 2GB do nawet kilkuset (najbardziej pojemne modele mogą jednak kosztować ponad 2 tysiące złotych, więc stosują je głównie specjaliści i programiści).

Warto również podkreślić, że współczesne pendrive’y są wytrzymałe i odporne na wstrząsy czy uszkodzenia mechaniczne, a także posiadają oprogramowanie zabezpieczające je przed dostępem osób niepowołanych. Niewątpliwą zaletą pamięci USB jest możliwość ich wykorzystania w branży reklamowej. Pendrive promocyjne z nadrukowanym logo lub hasłem reklamowym danej firmy są bowiem doskonałym nośnikiem informacji o jej istnieniu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − czternaście =