Czym są wzmacniacze zintegrowane i czy można je podłączyć do kolumn?

Czym są wzmacniacze zintegrowane i czy można je podłączyć do kolumn?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wzmacniacz zintegrowany to urządzenie, które stanowi połączenie przedwzmacniacza z końcówką mocy. Jego kluczowym zadaniem jest wzmacnianie mocy sygnału wyjściowego do tego stopnia, aby mogła być bez żadnego problemu przekazana na klasyczne kolumny głośnikowe. Ogólnie rzecz biorąc, omawiany element jest istotną częścią nowoczesnych zestawów audio. Wysokiej klasy wzmacniacz zintegrowany znanej marki Rega kupimy w tym sklepie z asortymentem dla audiofilów: https://www.galeriaaudio.pl/produkt/wzmacniacz-rega-brio-r/.

Pamiętajmy o odpowiednich parametrach

Wzmacniacze zintegrowane dzielą się na lampowe, hybrydowe oraz tranzystorowe. Najczęściej wybierane są te ostatnie modele, ponieważ gwarantują optymalną moc i mają najbardziej uniwersalny charakter. Dużą korzyścią wynikającą z ich stosowania jest możliwość uzyskania wyjątkowo niskiego poziomu szumów, co bywa ogromnym utrapieniem w przypadku tradycyjnych wzmacniaczy dzielonych. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że urządzenia te można łatwo podłączyć do wielu kolumn głośnikowych dostępnych na rynku. Są kompatybilne m.in. z popularnymi kolumnami podłogowymi atc scm40.

Kupując wzmacniacz do domu, warto zawsze zwracać uwagę na jego parametry. Najważniejszym jest oczywiście moc, która musi być idealnie dopasowana do rodzaju posiadanych kolumn, w tym zwłaszcza poziomu ich konsumpcji prądowej (minimum 6 ohm). Drugim ważnym czynnikiem jest stosunek sygnału do szumu własnego wzmacniacza. Im wyższa wartość wyrażona w decybelach, tym większa gwarancja czystego, pozbawionego przesterowań dźwięku – i to nawet na dużych głośnościach. Inne kluczowe parametry to pasmo przenoszenia oraz zużycie energii elektrycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wózki transportowe – w jakich sytuacjach mogą się przydać?
Wózki transportowe – w jakich sytuacjach mogą się przydać?
Wózek transportowy to nieskomplikowana konstrukcja obsługiwana ręcznie, która przydaje się zarówno w różnych dziedzinach przemysłu, jak i w warunkach domowych. […]
Ostatnie wpisy