Jakie czynniki przekładają się na kwotę wypłacanych alimentów?

Jakie czynniki przekładają się na kwotę wypłacanych alimentów?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód nigdy nie jest przyjemny. Takim sprawom zazwyczaj towarzyszy mnóstwo emocji, tym bardziej, jeśli w grę wchodzą dzieci i duże pieniądze. Eskalacja napięcia zazwyczaj następuje właśnie w momencie walki o opiekę oraz w czasie procesu dotyczącego ustalenia wysokości alimentów. Pamiętajmy jednak, że kwota wpłat na pociechy jest zależna nie tylko od naszych wyliczeń. Wpływ na wysokość alimentów, które główny opiekun dzieci będzie otrzymywał, ma dotychczasowy standard życia, pensja byłego partnera oraz udokumentowane wydatki na najmłodszych członków rodziny. 

Jak przygotować się do sprawy o alimenty

Chcąc wywalczyć pieniądze na dzieci od byłego małżonka, musimy się dobrze przygotować. Przede wszystkim potrzebować będziemy prawnika. Najlepiej sprawdzi się specjalista od prawa rodzinnego, którego konikiem są alimenty Opole będzie doskonałym miejscem do poszukiwania takiego adwokata, ponieważ jest tam wielu profesjonalistów specjalizujących się w tej dziedzinie. Prawnik przygotuje nas do procesu i pomoże zebrać dowody poświadczające, że żądana kwota nie jest zbyt wysoka. Weźmy też pod uwagę, że takie sprawy są bardzo trudne, dlatego im więcej stosownych dokumentów zbierzemy, tym szybciej uda się osiągnąć cel w postaci pomyślnego dla nas wyroku sądu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak się nauczyć asertywności?
Jak się nauczyć asertywności?
Kłopoty z asertywnością mają różne nasilenie – są jednak dolegliwością coraz bardziej powszechną. Jak sobie z nią poradzić i nauczyć […]
Ostatnie wpisy