Jakie cechy powinna spełniać kurtka przeznaczona na okres zimy?

Kurtka zimowa powinna nie tylko być atrakcyjna wizualnie i pasować do obecnych trendów, ale przede wszystkim musi zapewnić komfort termiczny przy różnych temperaturach – nawet bardzo niskich. Konkretne modele różnią się między sobą krojami, materiałem oraz wypełnieniem. Przyjrzymy się, jakie cechy powinna mieć kurtka, która świetnie sprawdzi się w okresie zimowym.

Kurtka do zadań specjalnych

Pierwszym ważnym kryterium wyboru jest wypełnienie kurtki. Od tego w dużym stopniu zależy, czy dobrze ochroni nas przed zimnem. Można znaleźć wypełnienia z tworzywa sztucznego, wełny lub puchu, który zapewni świetną izolację od chłodu panującego na zewnątrz. Kurtki puchowe są bardzo lekkie, co wpływa na komfort ich noszenia.

Bardzo ważny jest materiał kurtki – jej tkanina zewnętrzna powinna być wodoodporna, lekka i oddychająca. Często wykorzystywany jest poliester lub poliamid, czyli nylon, który jest nieco bardziej wytrzymały. Duży wybór modeli wykonanych z tych materiałów znaleźć można m.in. na https://skleptmk.pl/oferta-kurtki-alpha-industries. Rzadko spotykane są kurtki bawełniane, gdyż materiał ten nie jest zbyt odporny na wilgoć.

Mrozy nie są dobrym momentem na to, by jakieś części ciała były odsłonięte – w tym również szyja. Dobrze, gdy kurtka ma stójkę lub wysoki kołnierz. Ważne jest, by posiadała kaptur, który zakryje głowę i kark podczas opadów śniegu, a nawet zastąpi czapkę. W niektórych modelach kaptury są odpinane, chowane w stójkę lub ozdobione ciepłym futerkiem, zapewniającym dodatkowe ciepło.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 7 =