Jak zapewnić komfort osobie, która przechodzi rehabilitację po wypadku?

Jak zapewnić komfort osobie, która przechodzi rehabilitację po wypadku?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja po wypadku to proces, który może trwać wiele miesięcy, a jego przebieg zależy od stopnia odniesionych obrażeń i rodzaju wykonanych zabiegów chirurgicznych. Powolny, systematyczny i przeprowadzony pod okiem fizjoterapeuty powrót do pełnej sprawności jest etapem kluczowym, gdyż długotrwały bezruch może wywołać nieodwracalne zmiany w organizmie. Równie ważne jest zapewnienie osobie po wypadku odpowiednich warunków do wypoczynku, bo nie od dziś wiadomo, że sen pomaga przyspieszyć leczenie i regenerację, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Jak więc sprawić, by rehabilitowana osoba miała jak najwięcej wygody?

Jaki wybrać sprzęt do rehabilitacji dla osób po wypadku?

Dobór odpowiedniego sprzętu do rehabilitacji powinniśmy zawsze konsultować z lekarzami i fizjoterapeutami – wykonywanie ćwiczeń na własną rękę jest niewskazane i może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jednak warto zadbać o wygodne łóżko dla chorego, które pozwoli mu wygodnie wypocząć w ciągu dnia i zapewni zdrowy, mocny sen nocą. Łóżka rehabilitacyjnego nie musimy od razu kupować, by nie narażać się na niepotrzebne i wysokie koszty. Zwykle jest to przecież rozwiązanie tymczasowe, więc możemy takie specjalne łóżko z odpowiednim materacem i podnośnikami wypożyczyć np. z http://www.trust.poznan.pl, co pozwala nam na swobodniejszy wybór modelu. Jeśli łóżko ma być podstawowym miejscem przebywania osoby rehabilitowanej w ciągu najbliższego czasu, wtedy wygodnym rozwiązaniem jest wybranie takiego na kółkach, by w razie potrzeby można było go przemieszczać bez wysiłku. A dla osób, u których zalecane jest powolne wracanie do sprawności ruchowej, przydatne będą także wszelkiego rodzaju wózku i balkoniki, które zapewnią większą swobodę ruchu i będą zaufanym podparciem. Natomiast w przypadku wyjątkowych trudności z wstawaniem lub z nietrzymaniem moczu konieczne mogą się okazać pieluchomajtki, dzięki którym pacjent uniknie zawstydzenia i innych przykrych emocji. Na koniec dobrze jest też zainwestować w wygodny materac z podkładem, a także zapewnić osobie w trakcie rehabilitacji dużo spokoju, wsparcia i miłości. To wspomoże jego powrót do zdrowia i sprawności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Personalizowane prezenty – kubek, kufel czy kieliszek z imieniem
Personalizowane prezenty – kubek, kufel czy kieliszek z imieniem
Personalizowane prezenty mają tę zaletę, że są praktycznie dla każdego. Nieważne, czy obdarować chcemy partnera, rodziców, czy znajomych – sprawdzą […]
Ostatnie wpisy