Akcesoria niezbędne w procesie spawania – w co należy się zaopatrzyć?

Akcesoria niezbędne w procesie spawania – w co należy się zaopatrzyć?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spawanie to proces trwałego łączenia ze sobą dwóch metali, ale też tworzyw sztucznych. Dzięki temu można stworzyć unikalny przedmiot, naprawić uszkodzenia oraz połączyć dwa elementy. Istnieją różne techniki spawania, które mogą różnić się sposobem łączenia metali, ale też rodzajem użytej spawarki oraz spoiwa. Spoiwo natomiast to substancja, która spaja dwa łączone materiały, zwykle jest to elektroda, albo drut spawalniczy. Druty używane są w spawarkach półautomatycznych, które zwykle działają w osłonie gazowej.

Czego potrzebuje spawacz w pracy?

Elementy, które potrzebne są w warsztacie spawacza, są uzależnione od rodzaju spawarki, ale też od materiałów, które są ze sobą łączone. Aluminium z dodatkiem krzemu najlepiej jest łączyć ze sobą przy użyciu półautomatów, które posiadają wbudowany drut spawalniczy Alsi. Al to oznaczenie glinu, a Si to krzem. Obecność tych pierwiastków w spoiwie sprawia, że z łatwością można zespawać ze sobą np. pręty aluminiowe. Spawanie w osłonie gazowej wymaga też posiadania butli z właściwym gazem – może być to argon albo czysty dwutlenek węgla. Urządzenie spawalnicze oraz rodzaj spoiwa może też wpływać na pozycję spawania, oraz na rodzaj spawu, który udaje się uzyskać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje butów męskich – Które wybrać?
Rodzaje butów męskich – Które wybrać?
Istnieje wiele rodzajów butów dla mężczyzn. Każde z nich różni się wyglądem i przeznaczeniem. Obuwie męskie może być przeznaczone do […]
Ostatnie wpisy