Jak walczyć z bezsennością – najlepsze sposoby

Jak walczyć z bezsennością – najlepsze sposoby
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen odgrywa wyjątkowo ważną rolę w życiu każdego człowieka, ponieważ pozwala odpocząć i dogłębnie regeneruje organizm. Oprócz tego wpływa bardzo pozytywnie na wydzielanie hormonów czy funkcjonowanie układu immunologicznego. Niestety współcześnie zaskakująco wiele osób zmaga się z problemem bezsenności. W takiej sytuacji warto podjąć kilka konkretnych działań, które zostaną pokrótce opisane poniżej. 

Czasami wystarczy się porządnie zmęczyć

Podstawową metodą na walkę z bezsennością jest kładzenie się do łóżka i wstawanie z niego o stałej godzinie. Sprzyja to uregulowaniu wewnętrznego zegara. Zalecane jest ponadto unikanie drzemek w ciągu dnia, jedzenia ciężkostrawnej kolacji bezpośrednio przed snem (najlepiej robić to co najmniej 3 godziny wcześniej), spożywania ostrych przypraw zaburzających pracę układu pokarmowego oraz picia zbyt dużych ilości alkoholu. Duże znaczenie w omawianym kontekście ma również uprawianie sportu późnym popołudniem (jogging, pływanie, siłownia, jazda na rowerze), gdyż zmęczony organizm po jakimś czasie sam domaga się głębokiego wypoczynku. Jeśli powyższe sposoby nie przyniosą pożądanego rezultatu, to należy wówczas sięgnąć po olejek CBD, który wykazuje silne działanie uspokajające. Optymalna ilość wynosi 25-100 mg na dobę – w zależności od masy ciała. Taki produkt posiada w swojej ofercie m.in. sklep online, dostępny pod adresem https://hempme.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rejestracja czasu pracy bibinet dla małych i dużych firm
Rejestracja czasu pracy bibinet dla małych i dużych firm
Jeszcze kilka lat temu właściciele małych i dużych przedsiębiorstw musieli mnóstwo uwagi poświęcać na, często nieefektywne, sposoby monitorowania czasu pracy […]
Ostatnie wpisy