Czym różni się psycholog od psychiatry?

Czym różni się psycholog od psychiatry?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobry stan psychiki i kondycja mentalna to ważne aspekty każdego życia. Funkcjonowanie w życiu codziennym może sprawiać wiele kłopotów emocjonalnych, z którymi nie wszyscy umieją sobie poradzić bez otrzymania właściwej pomocy. W takich wypadkach należy udać się do specjalisty zajmującego się rozwiązywaniem problemów związanych z psychiką i leczeniem duszy. Wiele osób z tym zwleka, co może pogorszyć sytuację. Panuje powszechne przekonanie, że wizyty u psychiatry lub psychologa to coś nienormalnego, więc się tego wstydzimy. Jest to błędne myślenie. W zależności od doskwierającego nam problemu powinno się chętnie korzystać z ich usług.

Czym różni się psycholog od psychiatry?

Wiedząc o zaistniałej dolegliwości natury psychicznej, decydujesz się wybrać do pierwszego lub drugiego. Który typ specjalisty będzie odpowiedni? Psycholog jest osobą z ukończonymi studiami magisterskimi z zakresu psychologii. Jest on także najczęściej pierwszym wyborem chorego. Zadaniem psychologa jest pierwsza pomoc i porada. Diagnozuje osobowość lub intelekt oraz niesie wsparcie w problemach życia codziennego. Jego diagnoza stanowi podstawę do dalszego leczenia lub terapii. Psychiatra jest natomiast lekarzem. Diagnozuje on choroby psychiczne, takie jak depresja czy schizofrenia. Do jego kompetencji należy także wprowadzenie leczenia farmakologicznego, wystawianie recept, kierowanie na terapię i spotkania z psychologiem. Dostrzeżenie własnych problemów psychicznych powinno Cię skłonić do działania, nie powinno się ich bagatelizować. Istnieje mnóstwo specjalistów zdolnych do skutecznej pomocy. Na stronie https://in-altum.com/oferta/psychiatra/ znajdziesz przykładową ofertę usług dostępnych w Warszawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Piece elektryczne piekarnicze – czym się charakteryzują?
Piece elektryczne piekarnicze – czym się charakteryzują?
Co to za urządzenie? Elektryczny piec piekarniczy to klasyczne urządzenie wolnostojące do pieczenia chleba, ciast i ciastek. Zazwyczaj wykonany jest […]
Ostatnie wpisy