Jak przygotować psa na zimę?

Jak przygotować psa na zimę?
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima dla wielu z nas jest okresem niezwykle uciążliwym. Podczas gdy człowiek ma wiele możliwości, które pomogą mu schronić się przed zimnem, tak w wypadku psów nie jest to już takie łatwe. Właściciele tych czworonogów muszą więc sami zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pupili. Jak w takim razie, należy przygotować psa na zimę?

Spacer tylko na smyczy

Coraz krótsze i zimniejsze dni nie zachęcają do zbyt długich spacerów. Mimo to, psy potrzebują aktywności na świeżym powietrzu przez cały rok. Aby nie przeziębić psa i nie narazić go na wychłodzenie, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze nasz pupil, przebywając na zewnątrz powinien mieć zagwarantowaną dużą dawkę zabawy. Zwierzę, będąc w ciągłym ruchu nie będzie odczuwało zimna. Ponadto, trzeba pamiętać o odpowiedniej smyczy dla psa. W zimowych warunkach najlepiej sprawdzają się smycze ze skórzaną obrożą. Inne, szczególnie te metalowe mogą spowodować odmrożenie. Należy również pamiętać, że spacery na smyczy zimą są o wiele bezpieczniejsze dla psa. Podczas zabawy zwierzak może chociażby wskoczyć na lód, który pęknie pod jego ciężarem lub przestraszyć się huku popularnych w okresie noworocznym fajerwerk.

Zimowe ubranka dla psów

Ubranka dla psów mają zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Dla niektórych, ubieranie zwierząt jest czystą fanaberią ich właścicieli, należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach zakładaniu naszemu psiakowi sweterka jest jak najbardziej wskazane. Szczególnie przy ciężkich warunkach atmosferycznych takich jak silny wiatr, obfite opady deszczu czy bardzo niskie temperatury. Wybierając jednak dla naszego pupila sweterek należy pamiętać, żeby był on wygodny i dobrze wentylowany. W końcu to ten aspekt powinien być ważniejszy niż wyszukane kroje czy kolorowe wzory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najciekawsze ozdoby jadalni
Najciekawsze ozdoby jadalni
Jadalnia to miejsce, w którym spożywa się wspólne posiłki. Warto postarać się o to, aby krótkie momenty w ciągu dnia […]
Ostatnie wpisy