Jak niewielkim kosztem urządzić małe mieszkanie?

Jak niewielkim kosztem urządzić małe mieszkanie?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu właścicieli niewielkich mieszkań zlokalizowanych w bloku ma duży problem z ich urządzeniem. Są to bowiem lokale posiadające zazwyczaj trzy lub maksymalnie cztery wnętrza o bardzo ograniczonej powierzchni. Na szczęście istnieje kilka stosunkowo prostych zasad, które pozwolą nam zaaranżować taką przestrzeń zarówno funkcjonalnie, jak i ekonomicznie. Doskonałym rozwiązaniem jest np. wyposażenie poszczególnych pomieszczeń w tanie meble ze sklepu internetowego. Na przykład funkcjonalne meble do przedpokoju można kupić na https://www.meblezagrosze.pl/przedpokoje,94.html.

Kreatywność to podwalina sukcesu 

W małym mieszkaniu pożądane są przede wszystkim jasne i stonowane kolory (biel, beż, błękity, szarości itp.), ponieważ optycznie powiększają one przestrzeń. Pamiętajmy o tym, że zastosowanie tutaj zbyt dużych kontrastów kolorostycznych może wywołać niepotrzebne wrażenie chaosu. Duże znaczenie ma również oświetlenie, odpowiedzialne za kreowanie stosownej atmosfery. Oprócz tradycyjnych lamp sufitowych należy umieścić w pomieszczeniach funkcjonalne kinkiety i listwy LED-owe, a także stylowe lampy podłogowe. Jeśli chodzi o dodatki, to polecane jest w szczególności sporych rozmiarów lustro, które pozwoli uzyskać wrażenie trójwymiarowości, a także dodatkowo doświetli wnętrze.

Inne wartościowe elementy dekoracyjne to m.in. zasłony i firany wykonane z delikatnych materiałów (np. lnu, woalu), nowoczesne rolety rzymskie, nieliczne plakaty ścienne i ozdobne wazony na kwiaty. Najważniejszą rolę w małym mieszkaniu odgrywają jednak meble. Warto pomyśleć o tanich krzesłach drewnianych z miękkim siedziskiem, niewielkim stole w kształcie kwadratu, stoliku kawowym (z okrągłym, szklanym blatem), łóżku jednoosobowym z pojemnikiem na pościel oraz wysokiej szafie z lustrzanymi, przesuwnymi drzwiami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co przyda się do montażu okien?
Co przyda się do montażu okien?
Sprzęt oraz materiały budowlane Montaż okien to czynność stosunkowo prosta dla osób, które mają odpowiednie doświadczenie i narzędzia do pracy. […]
Ostatnie wpisy