Jak zaprojektować garderobę?

Jak zaprojektować garderobę?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Garderoba to miejsce, o którym marzy każda kobieta. Dobrze zaprojektowana, powinna pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Zatem, w jaki sposób zaprojektować ją, aby wyglądała gustownie, a zarazem była komfortowa w użytkowaniu?

Garderoby, zwykle to małe pomieszczenia. Aby odpowiednio rozplanować ich układ i nie zabierać niepotrzebnie miejsca, projektowanie ich przestrzeni należy zacząć od drzwi. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne wewnętrzne. Dlaczego? Bo zajmują mało miejsca.

Nie musimy się martwić, że blisko nich stoi krzesło, czy fotel, bo nie będzie problemu z ich otwieraniem. Drzwi przesuwne sprawiają, że wnętrze jest bardziej przestronne. Odpowiednio dobrane sprawią, że garderoba stanie się nowoczesna, a zarazem bardzo funkcjonalna.

O czym należy pamiętać, projektując garderobę?

Rozmiar ma znaczenie – jej wielkość powinna być dostosowana do potrzeb. Jeśli wydzielimy zbyt mało miejsca, będzie w niej trudno utrzymać porządek.

Podział na strefy – sprawi, że korzystanie z niej będzie komfortowe. Ułożenie odzieży wierzchniej, butów, czy torebek w odpowiednio przeznaczonych dla nich miejscach zapewni nam wygodę.

Wentylacja – nie należy o niej zapominać. Jeśli pomieszczenie nie będzie odpowiednio przewietrzone, może okazać się, że w garderobie pojawi się pleśń i nieprzyjemny zapach.

Aby zaplanować komfortową garderobę, należy zastanowić się, co chcemy w niej przechowywać i dostosować ją do własnych potrzeb. Gdy przemyślimy rozmieszczenie stref i dobierzemy odpowiedniej wielkości meble i półki, użytkowanie jej będzie dla nas przyjemnością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wyglądać olśniewająco w dniu swojego ślubu?
Jak wyglądać olśniewająco w dniu swojego ślubu?
Doskonała stylizacja ślubna to wyważona kompozycja perfekcyjnego makijażu, sukienki podkreślającej atuty sylwetki oraz efektownej fryzury. W zależności od tego, na […]
Ostatnie wpisy