Jak funkcjonalnie urządzi niemowlęcy pokój?

Jak funkcjonalnie urządzi niemowlęcy pokój?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przed narodzinami małego dziecka rodzice mają pełne ręce roboty i muszą zrealizować wiele niezbędnych zadań. Jednym z nich jest z pewnością urządzenie pokoju dla malucha. Warto to zrobić w taki sposób, aby przestrzeń była z jednej strony ładna, z drugiej zaś bardzo funkcjonalna i przyjazna. Muszą się w niej koniecznie znaleźć m.in. tekstylia dla dzieci. W celu zagwarantowania naszemu niemowlakowi maksymalnej wygody wybierajmy kołdry, poduszki, kocyki i ochraniacze wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, len, polar minky czy bambus. 

Postarajmy się wykreować nastrojowy klimat 

Pokój niemowlęcia najlepiej jest pomalować na spokojne, relaksujące barwy – np. klasyczną biel, odcienie szarości lub pastele. Dotyczy to nie tylko ścian, ale również wszelkich elementów wyposażenia. Pamiętajmy ponadto o dobraniu właściwego oświetlenia, które powinno dawać delikatną poświatę, ułatwiając w ten sposób maluchowi zasypianie (lampa sufitowa, minimum dwie lampki nocne LED i specjalne kulki cotton balls). Ogromne znaczenie mają też meble, ponieważ wpływają na komfort przebywania we wnętrzu.

Postawmy wyłącznie na konstrukcje stabilne, funkcjonalne i bezpieczne, czyli pozbawione drzazg oraz ostrych kątów. Zaliczamy do nich łóżeczko z regulacją wysokości i szczebelkami ochronnymi (wyposażone w materac termoelastyczny), pojemnik na zabawki oraz niewielką szafę na ubrania i akcesoria. W tej ostatniej roli sprawdzają się też znakomicie nowoczesne komody z przewijakiem. Oprócz tego w pokoju niemowlęcia należy umieścić: fotelik do karmienia, organizer na kosmetyki i pieluszki, miękką i bezpieczną dla skóry pościel oraz karuzelę z melodiami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie obowiązki pełni adwokat?
Jakie obowiązki pełni adwokat?
Adwokat to osoba, która zajmuje się organizacją lub zarządzaniem sprawami prawnymi i działa w imieniu klientów. Udziela porad i świadczy […]
Ostatnie wpisy