Jak dobierać donice do rodzaju kwiatów?

Jak dobierać donice do rodzaju kwiatów?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda osoba posiadająca własny dom prędzej czy później zapragnie założyć wymarzony ogród, w którym będzie mogła się relaksować po całym dniu spędzonym w pracy. Aranżacja tej przestrzeni nie należy jednak do najprostszych zadań, zwłaszcza jeśli chodzi o dopasowanie donic i pojemników do konkretnych rodzajów kwiatów. Trzeba bowiem wiedzieć, że taki produkt musi być dostosowany zarówno do stylu ogrodu, jak i do tempa rozwoju roślin.

Ogólne zasady, które warto znać

Dobranie odpowiednich donic to niełatwa decyzja, szczególnie że na rynku mamy ogromny wybór tego typu produktów w wielu kształtach, rozmiarach, kolorach i formach, a także z różnych materiałów. W pierwszej kolejności należy zwracać uwagę na to, by donica harmonizowała z rośliną. Do tych o barwnych liściach lub ozdobnych kwiatach warto dobierać produkty jednolite – zarówno pod względem faktury, jak i koloru. Dzięki temu nie zlewają się one z zielenią i nie dają brzydkiego, pstrokatego efektu.

Z kolei donice różnokolorowe można z powodzeniem stosować do roślin pokojowych z zielonymi liśćmi, m.in. paproci czy fikusów. Do jukk oraz dracen lepiej jest dobierać kwadratowe donice wysokie, ponieważ systemy korzeniowe tych roślin lepiej się w takich pojemnikach rozwijają, natomiast uprawie roślin krzewopodobnych (np. mirtom i klonikom) służą szerokie donice o beczkowatym kształcie.

W wyrobach z gliny można zaś z powodzeniem sadzić wszelkie rośliny uprawiane w pełnym słońcu – wówczas ich korzenie nie nagrzewają się tak bardzo, a woda wolniej wyparowuje z gleby. Warto dodać, że w ogrodach utrzymanych w nowoczesnym stylu często wykorzystuje się donice kompozytowe i z technorattanu takie jak te https://ogrodidom24.pl/donice-kompozytowe/donice-kompozytowe-wysokie, które z powodzeniem zastępują tradycyjne produkty z drewna czy gliny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poznaj SEO – co to jest? Jak może mi to pomóc? Zarezerwuj audyt SEO!
Poznaj SEO – co to jest? Jak może mi to pomóc? Zarezerwuj audyt SEO!
SEO – co to jest? to skrót od Search Engine Optimization. Jest to proces, który pomaga uzyskać wyższą pozycję Twojej […]
Ostatnie wpisy