Ile miejsca potrzeba, żeby postawić w ogrodzie basen?

Ile miejsca potrzeba, żeby postawić w ogrodzie basen?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie własnego basenu na działce, w ogrodzie czy przy domku letniskowym to rewelacyjne rozwiązanie. Szczególnie w okresie letnim korzystamy z tego urządzenia, by się ochłodzić po skwarnym dniu. Baseny mogą posiadać różny kształt i rozmiar. Te największe umożliwiają swobodne pływanie, a nawet nurkowanie. Jak powinniśmy dopasować jego wielkość, do otaczającej nas powierzchni gruntowej?

Rozmiar basenu ma znaczenie

Niejeden posiadacz ogródka zastanawia się nad pytaniem: jak duży powinien basen, by można było z niego swobodnie korzystać? Wielkość niecki basenowej będzie z jednej strony dopasowana do naszych upodobań. Jednak z drugiej strony może nas ograniczać obszar terenu, który mamy do dyspozycji. Zazwyczaj baseny ogrodowe nie zajmują zbyt dużo miejsca. Zwłaszcza jeśli korzystają z niego nasze dzieci. Szukając rozwiązania dla osób dorosłych, trzeba byłoby pomyśleć o czymś większym. Z pewnością nikomu z nas nie wystarczy siedzenie w wodzie. Chcielibyśmy choć trochę popływać. Jednak należy pamiętać, że basen nie może zajmować całego miejsca na działce czy w przydomowym ogrodzie. Jednak zdarzają się takie sytuacje, że decydujemy się na niewielki rozmiar basenu, bo w pobliżu rosną niezbyt urzekające nas rośliny czy krzewy. Warto z nich zrezygnować i powiększyć teren, by cieszyć się dużą przestrzenią basenową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czapki na wiosnę – z jakiego materiału
Czapki na wiosnę – z jakiego materiału
Wiosenne stylizacje mogą okazać się bardzo często nieprzystosowanymi do warunków i stanu pogody panujących na zewnątrz. Zwłaszcza początek wiosny kosztować […]
Ostatnie wpisy