Gry edukacyjne – przemyślane połączenie zabawy i nauki w jednym

Gry edukacyjne – przemyślane połączenie zabawy i nauki w jednym
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zachęcenie dzieci do nauki w tradycyjny sposób bywa problemem. Zamiast siedzieć przy nudnych książkach wolą przesiadywać przed grami. Na szczęście istnieje przemyślany sposób na połączenie tych czynności. Gry edukacyjne mogą mieć różne formy: od kart do gry po aplikacje w telefonie. Najważniejsze, żeby przekazywały dzieciom, albo nawet dorosłym, jak największą wiedzę. Jakie gry edukacyjne można spotkać najczęściej? 

Karty do gry 

Karty edukacyjne mają tę zaletę, że opierają się na szybkiej rozgrywce. Dzięki temu można w szybkim czasie dostarczyć dziecku sporą wiedzę. Atutem są też proste zasady, gdzie od razu można przystąpić do gry. Karty mogą nauczyć dziecko albo dorosłego zagadnień z nauk ścisłych, historii albo języka polskiego. Istnieje przykładowo talia do gry kuku, gdzie powtarza się przy okazji zasady ortografii. Znaleźć można karty ze słówkami z języka angielskiego, które dzięki obrazkom pomagają je lepiej zapamiętać. Wiele z nich opiera się na spostrzegawczości i zręczności, gdzie trzeba dobrać zagadnienie szkolne do prawidłowej odpowiedzi. Ciekawą grą jest też zabawa w szybkie liczenie równań matematycznych i dobieranie kart z prawidłowym wynikiem. 

Gry planszowe

Gry edukacyjne mogą być też bardziej złożone i stawiać na długie zmagania na planszy. Wiele z nich wymaga liczenia zasobów albo pieniędzy, co podszkoli umiejętność matematyczne. Mogą nauczyć dziecko nawet anatomii i biologii, gdzie celem jest wykonanie operacji na pacjencie. Znaleźć można mnóstwo gier, w których po najechaniu na pole trzeba odpowiedzieć na pytanie – co pozwala dowiedzieć się wielu nowych rzeczy. Sprawdzić swoją wiedzę może również dorosły, który może kupić bardziej ambitny tytuł. 

Aplikacje i gry komputerowe 

Aplikacje czy gry komputerowe czasami słusznie mają złą opinię. Istnieje jednak mnóstwo wartościowych tytułów, także specjalnie dobranych pod dzieci. Ma się tutaj pewność, że gra edukacyjna wciągnie na długie godziny. Jej celem może być np. przeciąganie zwierząt lub przedmiotów do słówek z języka angielskiego. Istnieją bardziej złożone gry, gdzie trzeba przejść przez dżunglę, gdzie na dziecko co chwilę czekają ciekawostki ze świata. Dla całej rodziny dużą atrakcją mogą być gry na konsolę „w teleturniej”, gdzie członkowie mierzą się ze sobą odpowiadając na różne pytania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dresy – czy mogą być eleganckie?
Dresy – czy mogą być eleganckie?
Jeszcze kilka lat temu odzież sportowa kojarzyła się głównie z ubraniami służącymi przede wszystkim do noszenia przez osoby wykonujące ćwiczenia […]
Ostatnie wpisy