Folia antywłamaniowa – czy skutecznie chroni przed włamywaczem?

Folia antywłamaniowa – czy skutecznie chroni przed włamywaczem?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systematycznie wzrasta liczba osób, które decydują się na zamontowanie folii antywłamaniowej na oknach we własnym domu. Jest to bowiem produkt skutecznie utrudniający ewentualnemu złodziejowi dostanie się do wnętrza, a także zapobiegający całkowitemu stłuczeniu szyby. Kluczowe znaczenie ma jednak idealne dopasowanie grubości warstwy do rozmiaru okna (standardowa wartość to 224 mikrony). Wysokiej jakości folie z omawianej kategorii posiada w swojej ofercie m.in. ta poznańska firma: http://foliggo.com/oferta/folie-ochronne-i-antywlamaniowe/.

Innowacyjna technologia doskonale sprawdza się w praktyce

Folia antywłamaniowa stanowi znakomitą alternatywę dla nieestetycznych i uciążliwych krat okiennych. Działa niczym membrana, wzmacniając powierzchnię szkła do tego stopnia, że jego rozbicie samą ręką czy nawet średnio-ciężkim przedmiotem jest prawie niemożliwe. Można tego co prawda dokonać za pomocą metalowego pręta bądź dużego kamienia, ale wymaga to ogromnej siły fizycznej i sporej ilości czasu (wielokrotne uderzanie w jedno miejsce generuje spory hałas). Klasyczny włamywacz pragnący wejść do naszego domu zazwyczaj po kilkudziesięciu sekundach traci zapał i w obawie przed przybyciem policji ucieka z miejsca zdarzenia. Jakby tego było mało, folia powoduje, że szyba pomimo pęknięcia nie rozpryskuje się na drobne kawałki, lecz utrzymuje w jednej całości. Wygląda wówczas podobnie do pajęczyny. Wynika to z faktu, że nakłada się ją od środka preparatem o ponadprzeciętnej sile klejenia. Dodatkowo zastosowanie folii przynosi następujące korzyści:

-chroni okno przed brzydkimi zarysowaniami, 

-zabezpiecza meble i inne elementy wyposażenia przed przypadkowym uszkodzeniem odłamkami szkła,

-zapobiega powstawaniu ran wskutek kontaktu z ostrymi fragmentami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie szukać pracy dla obcokrajowców?
Gdzie szukać pracy dla obcokrajowców?
Wiele firm zatrudnia obcokrajowców mówiących po angielsku do pracy w niepełnym wymiarze godzin z elastycznymi godzinami. Jeśli szukasz pracy na […]
Ostatnie wpisy