Drzemka w ciągu dnia – ile powinna trwać?

Drzemka w ciągu dnia – ile powinna trwać?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie wiele osób odczuwa niedobór snu. Dzieje się tak głównie dlatego, że większość z nas żyje w sporym stresie. Zła jakość nocnej regeneracji przyczynia się jednak nie tylko do gorszego samopoczucia, ale powoduje również spadek naszej efektywności. W tej sytuacji ratunkiem może być krótka drzemka w ciągu dnia.

Dawka energii na resztę dnia

Sen ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Gdy zatem pojawia się problem z zasypianiem, możemy czuć rozdrażnienie i trudności w koncentracji. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem dla wielu osób będzie drzemka. Krótki sen, który ma miejsce w godzinach popołudniowych, pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Dzięki takiej formie odpoczynku mamy okazję zapewnić sobie solidną porcję energii na dalszą część dnia. Oczywiście w tym przypadku istotna jest długość trwania snu. Czas drzemki powinien wynosić więc około dwudziestu minut. Dłuższy odpoczynek bowiem zamiast pobudzenia spowoduje osłabienie, ponieważ po tym czasie organizm przechodzi w fazę snu głębokiego. Oprócz tego warto także zadbać o dobre warunki regeneracji. Tutaj niezbędne mogą okazać się poduszki relaksacyjne takie jak np. sleepwear. Za pomocą takich produktów z pewnością łatwiej zaśniemy, co pozwoli nam efektywniej wypocząć. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrze zaaranżować restaurację?
Jak dobrze zaaranżować restaurację?
Projekt wnętrza restauracji ma ogromny wpływ na doświadczenia klientów. Właściwy projekt wnętrza restauracji może sprawić, że ludzie będą chcieli wrócić […]
Ostatnie wpisy