Do czego służą przekaźniki?

Do czego służą przekaźniki?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Przekaźniki są swego rodzaju przełącznikami elektromagnetycznymi, które są obsługiwane przez stosunkowo niewielki prąd elektryczny i potrafią włączyć lub wyłączyć znacznie większy prąd elektryczny. Motor napędowy przekaźników stanowi elektromagnes (cewka z drutu, która staje się magnesem tymczasowym, gdy przepływa przez nią prąd elektryczny). Przekaźniki mogą być stosowane jako rodzaj „dźwigni elektrycznej” – zostają włączone małym prądem i włączają inne urządzenia wykorzystując znacznie większy prąd.

Jak wykorzystać przekaźniki i dlaczego są przydatne?

Wiele czujników, sensorów to niezwykle wrażliwe elementy sprzętu elektronicznego i wytwarzają jedynie niewielki prąd elektryczny, ale często są potrzebne do napędzania większych urządzeń, które wykorzystują większe ilości prądu. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą przekaźniki, które wypełniają tę lukę, umożliwiając małym prądom aktywację większych. Oznacza to, że przekaźniki mogą działać jako przełączniki (włączanie i wyłączanie) lub jako wzmacniacze (przekształcanie małych prądów w większe).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto udać się po pomoc do adwokata?
Czy warto udać się po pomoc do adwokata?
W życiu spotyka nas wiele sytuacji, które mogą wymagać konsultacji z adwokatem. Pamiętajmy, że mnóstwo podpisywanych umów lub zawieranych transakcji […]
Ostatnie wpisy