Dlaczego warto się zdecydować na własną przydomową oczyszczalnię?

Dlaczego warto się zdecydować na własną przydomową oczyszczalnię?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to wydajne i ekonomiczne rozwiązanie problemu nieczystości. W przypadku, gdy działka nie ma możliwości podłączenia do lokalnej sieci kanalizacyjnej, pozostaje zamontowanie szamba lub oczyszczalni. To drugie rozwiązanie wydaje się większą inwestycją, ale jest również bardziej ekologiczne i przynosi spore oszczędności. Nie ma też konieczności częstego wzywania wozów asenizacyjnych w celu opróżnienia zbiornika na nieczystości. Jakie są jeszcze zalety tego rozwiązania?

Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Korzystając z usług np. firmy https://interprogress.pl można być spokojnym o montaż całej instalacji. Dzięki profesjonalnej obsłudze uda się maksymalnie zredukować koszty budowy, które w całości zwracają się po trzech latach eksploatacji urządzenia. Cały system powinien być dostosowany zarówno do powierzchni działki, jak i ilości domowników. Przydomowa oczyszczalnia ścieków cechuje się niskimi kosztami, związanymi z jej używaniem. Cała instalacja wymaga jedynie niewielkiej ilości prądu. Zasilane energią elektryczną pompy oczyszczają ścieki. W warunkach beztlenowych dochodzi do procesu fermentacji, wskutek którego wytrąca się osad. Później następuje faza czyszczenia biologicznego, dzięki której uzyskaną ciecz można bezpiecznie odprowadzić do gruntu, czy rowu melioracyjnego. Jest to wydajny, tani i przede wszystkim całkowicie bezpieczny dla środowiska sposób na neutralizację nieczystości.

Obowiązki związane z posiadaniem oczyszczalni ścieków

Cały system jest w pełni bezobsługowy. Instalacja rzadko się psuje i nie wymaga specjalnej konserwacji. Nie wolno jednak zapominać o konieczności dodawania preparatów, np. z bakteriami. Dzięki temu oczyszczalnia będzie pracować wydajnie przez cały czas. Regularne stosowanie takich produktów uniemożliwi zbieranie się osadów oraz wyeliminuje nieprzyjemne zapachy, które mogą wydobywać się z instalacji. Postawienie na przydomową oczyszczalnię ścieków to inwestycja na długie lata. Niskie koszty eksploatacji i brak konieczności opróżniania zbiornika sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Food truck – lepszy niż lokal stacjonarny?
Food truck – lepszy niż lokal stacjonarny?
Różnica między lokalem stacjonarnym, a food truckiem jest dość oczywista. Odpowiedź na pytanie, które z rozwiązań jest lepsze bywa trudna. […]
Ostatnie wpisy