Dlaczego warto się zdecydować na posiadanie domku wykonanego w drewnie?

Dlaczego warto się zdecydować na posiadanie domku wykonanego w drewnie?
dorozgryzienia
Budowlanka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby zmęczone życiem w zatłoczonym i głośnym mieście powinny koniecznie rozważyć budowę niewielkiego domku z naturalnego drewna w jakiejś spokojnej okolicy (np. na wsi). Nie pochłania on bowiem zbyt wiele środków finansowych, a dodatkowo powstaje w zaskakująco krótkim czasie. Oczywiście posiada też szereg innych wartościowych zalet. Zostaną one wymienione w dalszej części artykułu. 

Rozwiązanie wyjątkowo ekonomiczne 

Domki drewniane całoroczne charakteryzują się przede wszystkim niską ceną – koszt postawienia takiego obiektu wynosi od 80 000 zł do maksymalnie 150 000 złotych. Oczywiście ogromne znaczenie w kontekście ostatecznej kwoty ma powierzchnia użytkowa oraz zakres wyposażenia. Kolejny istotny atut to ekspresowa realizacja. Budynek jest najczęściej wznoszony z gotowych elementów prefabrykowanych i nie wymaga tworzenia rozbudowanych fundamentów, w związku z czym powstaje w ciągu dwóch, trzech miesięcy. Na uwagę zasługuje ponadto fakt, że omawiany domek gwarantuje wysokie parametry termiczne i akustyczne. Oznacza to, że z jednej strony minimalizuje straty ciepła w sezonie zimowym (niższe rachunki za ogrzewanie), z drugiej zaś nie przepuszcza nieprzyjemnych dla ucha dźwięków z zewnątrz. Jakby tego było mało, drewno kreuje w pomieszczeniach przyjazny mikroklimat i jest materiałem w pełni ekologicznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Powrót do sprawności po kontuzji – w jaki sprzęt warto zainwestować?
Powrót do sprawności po kontuzji – w jaki sprzęt warto zainwestować?
Sprawność fizyczna jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania na co dzień. Jest szczególnie ważna dla ludzi wykonujących pracę w ruchu, a […]
Ostatnie wpisy