Damski ubiór na noc – spośród czego można wybierać?

Damski ubiór na noc – spośród czego można wybierać?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W nocy chcemy czuć się wygodnie i komfortowo. Na jakość snu wpływa nie tylko rodzaj łóżka czy materaca, ale również to, w czym śpimy. Piżama powinna być zatem wykonana z lekkich i przewiewnych materiałów, które umożliwiają prawidłową cyrkulację powietrza. Najlepiej sprawdzają się włókna naturalne, w tym bawełna czy len. Dodatkowo świetnie absorbują wilgoć, dzięki czemu nie zgrzejemy się w czasie snu. Oprócz materiału kobiety mają również szeroki wybór fasonów i różnych modeli. Jak zatem ubrać się do sypialni?

Dwuczęściowa piżama czy koszula nocna?

Najpopularniejszym wyborem są oczywiście pidżamy dwuczęściowe, które składają się zwykle z koszulki i spodni. W zależności od pory roku mogą mieć dłuższe nogawki lub rękawy albo krótsze. Spodnie mają często jakiś pasek lub wstążkę, dzięki czemu można regulować je w pasie. W damskich koszulkach nocnych można się jednak prezentować atrakcyjniej, a dla kobiet dużym atutem jest również krój, który umożliwia swobodne oddychanie wszystkich części ciała, szczególnie intymnych. Ogromną popularnością cieszą się w ostatnim czasie również kombinezony, czyli jednoczęściowy strój, zwykle w  jakimś intensywnym kolorze lub przypominający jakąś postać lub zwierzę (np. jednorożca).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Endometrium – co warto wiedzieć?
Endometrium – co warto wiedzieć?
Endometrium to jedna z najważniejszych części kobiecego układu rozrodczego. Endometrium to błona śluzowa, która wyściela wnętrze macicy. Jest to warstwa […]
Ostatnie wpisy