Czyszczenie zlewozmywaków w zależności od materiału

Czyszczenie zlewozmywaków w zależności od materiału
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to miejsce, gdzie szczególną rolę odgrywa wyposażenie. Składa się na nie w pierwszej kolejności umeblowanie, do którego w pewnym sensie zaliczyć można zlewozmywak. Jest to funkcjonalny odpowiednik umywalki, który służy oczywiście od mycia naczyń i produktów spożywczych, a także usuwania wszelkich płynów. Na rynku spotkać się można z różnymi jego rodzajami, a jednym z najważniejszych podziałów jest ten skupiający się na materiale wykonania. Zlewozmywaki mogą być stalowe, granitowe lub kompozytowe, a każdy z nich będzie podlegał innym zasadom pielęgnacji. Jak je odpowiednio czyścić?

Zasady troszczenia się o zlewozmywaki

Pierwsze zlewozmywaki, a więc te wykonane ze stali, są raczej proste w utrzymaniu w czystości. Jest tak przede wszystkim dlatego, że stal jest z reguły odporna nawet na silne chemikalia, dlatego stosując je nieprawidłowo na nią nie powinno się zdarzyć nic nieoczkiwanego. To o czym warto pamiętać, to aby nie używać do czyszczenia żadnych szczotek z drucikami czy ostrych narzędzi, gdyż mogą one doprowadzić do zarysowania powierzchni i pojawienia się rdzy. Do usuwania zaschniętych plam najlepiej jest użyć soku z cytryny, a wszelki osad czy zacieki znikną dzięki sodzie oczyszczonej i octowi. Zlewozmywaki granitowe uchodzą za trwałe i odporne na zarysowania, ale w ich przypadku należy uważać z używaniem silnych detergentów. Mogą one źle wpływać na ich fakturę.

Bieżąca pielęgnacja będzie sprowadzała się do codziennego, dokładnego mycia ciepłą wodą, najlepiej z dodatkiem dobrej jakości płynu do naczyń, oraz usuwania resztek pokarmów pozostających w sitku. W razie wystąpienia bardziej poważnych zabrudzeń, można posłużyć się specjalnymi pastami dostępnymi w sklepach. Jeśli chodzi z kolei o zlewozmywak kompozytowy, to przy nim najważniejsze jest regularne przecieranie, do czego przyda się drobnoziarniste mleczko. Pomocna może okazać się też soda lub niewielkie ilości denaturatu. Przymierzając się do nabycia tego elementu wyposażenia, bez względu na rodzaj materiału, warto pomyśleć zlewozmywakach Deante, cechujących się naprawdę dobrą jakością. Ich pochodzenie sprawi bowiem, że z pewnością ich pielęgnacja będzie przyjemniejsza i skuteczniejsza. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wyposażyć kamper ?
Jak wyposażyć kamper ?
Jeśli właśnie planujesz swoje pierwsze wakacje przy użyciu kampera, to z pewnością zastanawiasz się jak wyposażyć kamper? Otóż powinieneś wiedzieć […]
Ostatnie wpisy