Czym się charakteryzuje sitodruk i w jakim celu jest stosowany?

Czym się charakteryzuje sitodruk i w jakim celu jest stosowany?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie jedną z najbardziej popularnych technik drukarskich jest tzw. sitodruk. Pokrywa się nim przede wszystkim duże płaszczyzny na elementach z kartonu, drewna, folii, tworzywa PCV, tkaniny, a nawet metalu. Kluczową rolę odgrywa tutaj matryca w formie specjalnego sita z drobnymi oczkami, które pozwala na stworzenie w zasadzie dowolnego wzoru oraz łatwe przeniesienie go na konkretny materiał. Jeśli interesuje nas trwały sitodruk Częstochowa to miasto, gdzie funkcjonuje firma specjalizująca się w jego profesjonalnym wykonywaniu. 

Idealny sposób na uzyskanie atrakcyjnych artykułów reklamowych 

Pierwszym etapem sitodruku jest zawsze przygotowanie właściwej matrycy, czyli ramy w kształcie prostokąta z precyzyjnie napiętą siatką nylonową, ewentualnie metalową. Umieszczony zostaje na niej szablon, a następnie umiejętnie przetłoczona farba – ręcznie albo z wykorzystaniem automatycznej prasy. Siatkę dodatkowo powleka się emulsją światłoczułą. Kluczowe zalety sitodruku to zaskakująco duża odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne (wilgoć, substancje chemiczne, promieniowanie ultrafioletowe itp.), stosunkowo niska cena (im większy nakład, tym koszty maleją), a także bardzo szeroki wybór farb zróżnicowanych pod względem koloru, jego głębi i poziomu nasycenia. Jeśli chodzi natomiast o zastosowanie omawianej techniki, to stanowi ona normę szczególnie w branży reklamowej, poligraficznej i odzieżowej. Umożliwia łatwe zadrukowywanie takich elementów, jak: foldery i kalendarze, teczki biznesowe, koperty, pudła kartonowe,  parasole i torby z logo firmy, czapki z daszkiem, kubki do picia herbaty i kawy, dekoracyjne naczynia, płyty kompaktowe, bluzy czy t-shirty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać przedszkole dla dziecka?
Jak wybrać przedszkole dla dziecka?
Wybór przedszkola jest decyzją, która potrafi zabrać sen z powiek rodzicom. Chęć, aby nasz potomek mógł uczyć się w profesjonalnej […]
Ostatnie wpisy