Czym są waporyzatory i jak wzbogacają wrażenie z palenia?

Czym są waporyzatory i jak wzbogacają wrażenie z palenia?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się waporyzacja – zarówno wśród celebrytów, jak i zwykłych ludzi zakochanych we właściwościach rozmaitych medycznych ziół. Polega ona na podgrzaniu suszu do konkretnej temperatury, tak że zaczyna wydzielać substancje aktywne, które w formie pary dostają się do organizmu. Co istotne, nie dochodzi tutaj do spalania materiału i powstawania szkodliwych związków smolistych, w związku z czym optymalnie chronione jest zdrowie palacza. Podstawowym sprzętem niezbędnym w omawianym procesie jest waporyzator.

Budowa i zasada działania urządzeń przeznaczonych do inhalacji

Waporyzatory to nowoczesne sprzęty służące do efektywnego podgrzewania różnych ziół. Wyróżniamy modele stacjonarne oraz przenośne. Te pierwsze posiadają zazwyczaj dosyć spory rozmiar i zlokalizowane są najczęściej w tzw. coffeeshopach. Parę inhaluje się w tym przypadku na dwa sposoby – ze specyficznego balonika (poprzez wąż) bądź od razu z jednostki. Z kolei wersje przenośne charakteryzują się dosyć kompaktową konstrukcją, ponieważ składają się z niewielkiej komory na susz, solidnej obudowy i komfortowego ustnika. Można je z powodzeniem nosić w kieszeni spodni lub w plecaku. Godny polecenia jest w szczególności waporyzator hybrydowy Mighty, ceniony wśród użytkowników za szybkie nagrzewanie się i produkowanie wyjątkowo dużych chmur pary. Znajdziemy go w ofercie profesjonalnego sklepu internetowego takiego jak https://vaporshop.pl/pl/vaporizery-przenosne/121-mighty-vaporizer-przenosny-storz-bickel-nowa-wersja-4260248820945.html. Zasada działania omawianego urządzenia jest bardzo prosta. Otóż najpierw należy go otworzyć i załadować do komory pożądaną ilość suszu, a następnie zamknąć, uruchomić sprzęt i zaprogramować stosowną temperaturę. Po wykonaniu tych czynności wystarczy poczekać, aż waporyzator podgrzeje materiał.

Doskonałe walory smakowe to ogromna zaleta

Podstawowym powodem, dla którego warto zastąpić zwykłe palenie papierosów waporyzacją jest bezpieczeństwo dla zdrowia (chodzi głównie o płuca i drogi oddechowe), wynikające z minimalnej ilości substancji szkodliwych i toksyn zawartych w parze (zaledwie około 5%). Operujemy bowiem wyłącznie na niskich oraz średnich temperaturach. Oprócz tego proces inhalacji jest bardzo przyjemny, bo przynosi rezultat w postaci silnego zastrzyku energii – zwłaszcza jeśli podgrzewamy zioła z dużą zawartością kannabinoidów. Warto przy okazji podkreślić, że waporyzator wyciąga z suszu maksimum zapachu i smaku. Jest to spowodowane całkowitym brakiem spalenizny (częste zjawisko w przypadku stosowania lufek i skrętów) i uwolnieniem z ziół terpenów, które nie ulegają destrukcji, tak jak ma to miejsce w trakcie zwykłego spalania. Oto pozostałe istotne zalety waporyzacji:

– spora wydajność – w parze jest znacznie więcej aktywnych związków niż w dymie, a poza tym inhalacja gwarantuje kilka razy większą liczbę zaciągnięć przy jednorazowym nabiciu, 

– dyskrecja – para nie posiada nieprzyjemnego zapachu, a tym samym nie jest uciążliwa dla osób postronnych,

– oszczędność – waporyzacja nie wymaga zakupu dodatkowych akcesoriów, takich jak choćby bibułki, tytoń czy filtry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co kupić przed budową drewnianej balustrady?
Co kupić przed budową drewnianej balustrady?
Decydując się na wykorzystanie drewna jako materiału na balustradę, należy wybrać odpowiednie materiały i akcesoria ułatwiające montaż. Najważniejszym jest oczywiście […]
Ostatnie wpisy