Co trzeba wiedzieć o domach szkieletowych?

Co trzeba wiedzieć o domach szkieletowych?
dorozgryzienia
Budowlanka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa domu szkieletowego dzieli się na kilka podstawowych etapów. Jednakże przed przystąpieniem do niej niezbędne jest opracowanie szczegółowego i precyzyjnego planu. W jego skład wchodzić powinny wszystkie użyte do postawienia materiały, z naciskiem na rodzaj i jakość drewna. To właśnie ono pełni w tej technologii najważniejszą rolę i odpowiada za wytrzymałość całego szkieletu oraz jego żywotność.

Z czego składają się domy szkieletowe?

Przy stawianiu tej konstrukcji nie wymaganych jest wiele robót mokrych, toteż jej budowa odbywać się może nawet zimą. Do jednej z głównych wad domu szkieletowego należy podatność na uciekanie ciepła z wnętrz, gdy te nie są ogrzewane. Jednak, można temu zaradzić przykładając większą wagę do procesu termoizolacji parceli.

Podstawa konstrukcji składa się z sieci słupów opartych na poziomej belce. Aby ochronić pomieszczenia przed wilgocią, zimnem czy zbytnim hałasem przestrzeń pomiędzy każdym ze słupów wypełnia się płytami z wełny mineralnej, a o szczelną izolację dba pianka poliuretanowa.

Dach jest kolejnym ważnym elementem, który należy chronić przed wilgocią. Po stronie wewnętrznej używa się paroizolacyjnej, po zewnętrznej funkcję ochronną pełni wiatroizolacja. Następnie trzeba zadbać o wiązary dachowe drewniane – wybrać ich odpowiedni gatunek drewna, sprawdzić wytrzymałość i odporność na różnorodne czynniki atmosferyczne.

Jednym z bardziej rozwiniętych regionów pod tym względem jest Wielkopolska. Po wpisaniu w wyszukiwarce frazy domy szkieletowe Poznań, wyskoczy nam dużo propozycji, z których wybrać możemy tę najbardziej dla nas korzystną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym powinna pamiętać para planująca swój ślub?
O czym powinna pamiętać para planująca swój ślub?
Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu pary. Planowanie tego wydarzenia może być stresujące i może zająć dużo […]
Ostatnie wpisy