Co trzeba wiedzieć o domach szkieletowych?

Co trzeba wiedzieć o domach szkieletowych?
dorozgryzienia
Budowlanka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa domu szkieletowego dzieli się na kilka podstawowych etapów. Jednakże przed przystąpieniem do niej niezbędne jest opracowanie szczegółowego i precyzyjnego planu. W jego skład wchodzić powinny wszystkie użyte do postawienia materiały, z naciskiem na rodzaj i jakość drewna. To właśnie ono pełni w tej technologii najważniejszą rolę i odpowiada za wytrzymałość całego szkieletu oraz jego żywotność.

Z czego składają się domy szkieletowe?

Przy stawianiu tej konstrukcji nie wymaganych jest wiele robót mokrych, toteż jej budowa odbywać się może nawet zimą. Do jednej z głównych wad domu szkieletowego należy podatność na uciekanie ciepła z wnętrz, gdy te nie są ogrzewane. Jednak, można temu zaradzić przykładając większą wagę do procesu termoizolacji parceli.

Podstawa konstrukcji składa się z sieci słupów opartych na poziomej belce. Aby ochronić pomieszczenia przed wilgocią, zimnem czy zbytnim hałasem przestrzeń pomiędzy każdym ze słupów wypełnia się płytami z wełny mineralnej, a o szczelną izolację dba pianka poliuretanowa.

Dach jest kolejnym ważnym elementem, który należy chronić przed wilgocią. Po stronie wewnętrznej używa się paroizolacyjnej, po zewnętrznej funkcję ochronną pełni wiatroizolacja. Następnie trzeba zadbać o wiązary dachowe drewniane – wybrać ich odpowiedni gatunek drewna, sprawdzić wytrzymałość i odporność na różnorodne czynniki atmosferyczne.

Jednym z bardziej rozwiniętych regionów pod tym względem jest Wielkopolska. Po wpisaniu w wyszukiwarce frazy domy szkieletowe Poznań, wyskoczy nam dużo propozycji, z których wybrać możemy tę najbardziej dla nas korzystną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne rozwiązania dla firm przemysłowych
Nowoczesne rozwiązania dla firm przemysłowych
Przedsiębiorstwa przemysłowe działające na rynku metalurgii stają przed niełatwym zadaniem, jakie stawia im obecny rynek. Wciąż zmieniające się wymagania klientów, […]
Ostatnie wpisy