Czym są urządzenia CNC i jakie można wyróżnić na rynku?

Czym są urządzenia CNC i jakie można wyróżnić na rynku?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenia CNC to maszyny, które służą do wykonywania cięcia, wiercenia i podobnych funkcji przez skomputeryzowane maszyny. Technologia ta wykorzystywana jest do tworzenia różnych produktów od biżuterii po skomplikowane części samolotów.

Na rynku można wyróżnić kilka rodzajów urządzeń CNC:

Centra obróbcze CNC 

Są to największe i najdroższe maszyny, które można wykorzystać do każdego rodzaju pracy. Wyposażone są w liczne głowice frezujące i wrzeciona, które pozwalają na obróbkę dużych kawałków materiału w jak najkrótszym czasie. W wyborze obrabiarki mogą pomóc specjaliści z poszczególnej witryny internetowej https://www.tbitech.pl/obrabiarki/.

Tokarki CNC 

Urządzenia te posiadają tylko jedną oś obrotu, a ich oś pionowa jest prostopadła do łoża. Narzędzie porusza się wzdłuż tej osi, aby wykonać cięcia lub wywiercić otwory w obrabianym przedmiocie. Tokarki posiadają również kilka innych ruchów, takich jak ruch poślizgu poprzecznego lub ruch stołu obrotowego, co pozwala im wykonywać bardziej złożone operacje niż frezarki bez tych dodatkowych funkcji.

Plotery CNC 

Są to mniejsze wersje tokarek CNC, które pozwalają na wycinanie kształtów z materiału, ale bez wykonywania w nich otworów (na przykład, jeśli chcesz zrobić drewniane pudełko, ale nie chcesz mieć w nim żadnych otworów).

Frezarki CNC 

Służą one do cięcia drewna i innych podobnych materiałów. Maszyny te są mniejszymi wersjami tokarek CNC i pozwalają na wycinanie kształtów z materiału, ale bez robienia w nich otworów (na przykład, jeśli chcesz zrobić drewniane pudełko, ale nie chcesz mieć w nim żadnych otworów).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezbędne akcesoria do nowoczesnego biura
Niezbędne akcesoria do nowoczesnego biura
Ciężko wyobrazić sobie współczesne biuro, które nie ma na swoim wyposażeniu komputera oraz drukarki. Sprzęty te wydają się być niezbędne, […]
Ostatnie wpisy