Czym leczy się schorzenia oddechowe?

Czym leczy się schorzenia oddechowe?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Popularne schorzenia oddechowe

Jednym z najczęściej występujących schorzeń oddechowych jest bezdech senny. Polega on na nawracającym przerywaniu oddechu w czasie snu spowodowanego przez częściowe lub całkowite zamykanie się światła gardła w wyniku spadku napięcia mięśni. W zależności od stopnia zaawansowania choroby wyróżnia się różne metody leczenia tej przypadłości. Do metod nieinwazyjnych zalicza się korzystanie z aparatów zębowych rozszerzających drogi oddechowe i umożliwiających swobodny przepływ powietrza. Znakomite efekty uzyskać można, stosując urządzenia typu CPAP. Podstawowym zadaniem tych urządzeń jest wtłaczanie poprzez specjalną maskę powietrza do płuc pacjenta. W leczeniu bezdechu sennego stosuje się także metody chirurgiczne, polegające m.in. na wykonaniu plastyki języczka, podniebienia oraz gardła. Chirurg może również zdecydować się na usztywnienie podniebienia miękkiego za pomocą implantów.

Urządzenia wspomagające oddychanie

Regularne stosowanie urządzeń wytwarzających stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych pozwala zlikwidować chrapanie, bezdech senny oraz lepiej dotlenić organizm. Przykład nowoczesnego i automatycznego sprzętu znaleźć można na stronie internetowej https://autocpap.pl/produkt/resmed-airsense-10-autoset/. W zależności od preferencji oraz potrzeb pacjent może zdecydować się na aparat zawierający maskę nosową lub twarzową. W sprzedaży dostępne są również maski z nawilżaczem. Urządzenie jest w pełni zautomatyzowane, samodzielnie wykrywa fazy oddechu pacjenta i dostosowuje ciśnienie wtłaczanego powietrza do poziomu oporu stawianego przez drogi oddechowe. Badania pokazują, że pacjenci regularnie stosujący tego rodzaju sprzęt odczuwają mniejsze znużenie i zmęczenie. Dzięki urządzeniom wspomagającym oddychanie zmniejsza się także ryzyko niedotlenienia, zawału oraz udaru mózgu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Magdalena 12.11.2019

    Najlepszym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów jest odpowiednio dobrana dieta. Ja korzystam z FITNESS CATERING, i zawsze jestem zadowolona, polecam wszystkim z czystym sumieniem, kilogramy na wadze spadają w mgnieniu oka!

  • Magdalena 12.11.2019

    Najlepiej zgubimy kilogramy stosując dietę pudełkową, ja od niedawna stosuję FITNESS CATERING i szczerze wszystkim mogę polecić! Kilogramy lecą w mgnieniu oka!

Rekomendowane
Niezbędne akcesoria do nowoczesnego biura
Niezbędne akcesoria do nowoczesnego biura
Ciężko wyobrazić sobie współczesne biuro, które nie ma na swoim wyposażeniu komputera oraz drukarki. Sprzęty te wydają się być niezbędne, […]
Ostatnie wpisy