Co powinna posiadać stajnia?

Co powinna posiadać stajnia?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściciel stajni jest zobowiązany do odpowiedniego wyposażenia budynku. Dbanie o konie wymaga nie tylko nakładu pracy, ale też specjalistycznego sprzętu. Oprócz tego, musi zapewnić koniom zbilansowany pokarm, aby były silne i zdrowe.

Przydatne produkty w żywieniu koni

Do najważniejszego z nich z pewnością można zaliczyć różnego rodzaju pasze. Koń jako zwierzę roślinożerne naturalnie czerpie energię do życia z pasz objętościowych np. siana czy świeżej zielonki. Nieodpowiednie przechowywanie siana np. w źle wentylowanym pomieszczeniu sprzyja gromadzeniu się kurzu, zarodników grzybów a przez to i mykotoksyn. One najczęściej stanowią przyczynę problemów z układem oddechowym u koni.

Temu problemowi można łatwo zaradzić, jeśli stajnia zostanie wyposażona w parowniki do siana. Jest to nie tylko polecane rozwiązanie dla koni z alergią, czy chorobami płuc. Pozwolą one na łatwe pozbycie się zarodników grzybów, są znacznie bardziej wygodne w używaniu i efektywniejsze. Brak tego sprzętu sprawia, że trzeba moczyć siano ręcznie, co jest bardzo czasochłonne i niepraktyczne.

Oprócz tego, w celu zbilansowania dawki pokarmowej zaleca się dodawanie do pokarmu witamin. Minerały dla koni są niezbędne do ich prawidłowego wzrostu i rozwoju, a także do codziennego funkcjonowania, czy osiągania wyników w sporcie. Najczęściej są produkowane w postaci musli lub granulatu. Dlatego w stajni nie może ich zabraknąć.

Nie można też pomijać lizawek. Sól jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu koni, dlatego powinna ona znaleźć się w każdym boksie. To także sposób na dostarczenie koniom zajęcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nie tylko kwiaty, czyli co może ozdobić ogród?
Nie tylko kwiaty, czyli co może ozdobić ogród?
W wielu ogrodach podstawą aranżacji terenu są kwiaty i trawniki. Oczywiście sama nazwa tego miejsca wskazuje, że potrzebne są tu […]
Ostatnie wpisy