Czy terapia pomoże uporać się ze stanami lękowymi?

Czy terapia pomoże uporać się ze stanami lękowymi?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lęk to naturalna emocja, która towarzyszy nam każdego dnia. Występuje w przypadku przemówień publicznych, komplikacji zawodowych, egzaminów i wielu innych sytuacji, a dotyczy każdej grupy wiekowej. Nie ma w tym nic złego, póki stan ten mija wraz z pokonaniem przeszkody, niestety u niektórych z nas utrzymuje się znacznie dłużej i negatywnie wpływa na jakość życia. Problem ten możemy rozwiązać psychoterapią indywidualną dorosłych, dzięki której poznamy źródło naszego strachu, często kryjące się w wydarzeniach z przeszłości. Specjalista nauczy nas jak radzić sobie z napadami lękowymi, a w skrajnych przypadkach zaleci środki farmakologiczne pozwalające na wyciszenie i przywrócenie równowagi w funkcjonowaniu organizmu.

Jak leczyć stany lękowe u dzieci i młodzieży?

Niestety wielu rodziców przypisuje swoim pociechom przewrażliwienie i lenistwo, nie potrafiąc prawidłowo zdefiniować podłoża problemu, a często młody człowiek, który nie jest jeszcze w pełni dojrzały psychicznie i świadomy samego siebie, potrzebuje natychmiastowej i profesjonalnej pomocy. Zazwyczaj zaleca się w takich przypadkach terapię dzieci i młodzieży odbywającą się pod okiem specjalistów z zakresu zaburzeń u osób małoletnich. Ich psychika jest wciąż bardzo delikatna, dlatego ważne by młody pacjent dobrze dogadywał się ze swoim terapeutą. Działania podejmowane na własną rękę lub, co gorsza złość i frustracja wynikająca z niezrozumienia przez rodzica sytuacji, może drastycznie pogorszyć sprawę, w związku z tym nie powinniśmy bagatelizować niepokojących sygnałów ze strony naszych dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy nauka języków obcych jest trudna?
Czy nauka języków obcych jest trudna?
Początkowo nauka języka obcego od podstaw może się jawić jako zadanie trudne, o ile w ogóle możliwe. Biorąc pod uwagę, […]
Ostatnie wpisy