Czy środki higieniczne mogą być ekologiczne?

Czy środki higieniczne mogą być ekologiczne?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pogłębiające się problemy związane ze środowiskiem niosą konieczność poświęcenia większej uwagi temu, jak wygląda nasze życie na co dzień, a co za tym idzie świadomej konsumpcji. O ile temat wszędobylskiego plastiku jest ostatnimi czasy szeroko nagłaśniany, dzięki czemu świadomość szkodliwości użytkowania słomek do napojów to powszechnie znana kwestia, tak aspekt dotyczący ekologicznych produktów związanych z higieną nie jest to tak eksponowany i nośny.

O pozbawionych chemii tabletkach do zmywarek czy tamponach i podpaskach ekologicznych będących doskonałą alternatywą dla wytworów dużych koncernów słyszało prawdopodobnie znacznie mniej osób niż ma to miejsce w przypadku butelki z filtrem, która stała się niezbędnym gadżetem szerokiego grona konsumentów. 

(Nie)mała zmiana

Dbałość o ekosystem może więc odbywać się na wielu płaszczyznach i niekiedy wystarczy pozornie niewielka zmiana, aby chronić przyrodę i zapobiegać jej zagładzie. Organiczne środki higieniczne stosowane masowo każdego dnia przez rzeszę populacji to sposób na zahamowanie zjawiska, jakim jest stopniowe wyniszczanie planety, ponieważ wytwarzane są z biodegradowalnych tworzyw, które podlegają recyklingowi. Pachnący, nieskazitelnie biały lub urozmaicony nadrukami papier toaletowy przesiąknięty jest sztucznymi substancjami i poddany chemicznemu procesowi wybielania. Chlor, który odpowiada za ten mechanizm jest niewskazany zarówno dla nas, jak i środowiska.

Płatki do zmywania makijażu również występują w wariancie sprzyjającym naturze. Wykonane z włókien bambusa lub bawełny sprawiają, że codzienna pielęgnacja nie przysparza o kolejne pokłady jednorazowych pozostałości. Standardowo użytkowane akcesoria niekiedy zastępowane są zupełnie innymi nowoczesnymi rozwiązaniami.

Novum stanowią kubeczki menstruacyjne, których regularne stosowanie niweluje generowanie odpadów. Wykonane z silikonu medycznego mogą być wielokrotnie aplikowane, a ich działanie opiera się na gromadzeniu krwi, opróżnieniu i ponownym umieszczeniu wewnątrz miejsc intymnych.  Ich różne wersje można znaleźć na https://gentleday.pl/produkty/kubeczki-menstruacyjne

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać usługi biura rachunkowego?
Jak wybrać usługi biura rachunkowego?
Chcesz cieszyć się swobodą prowadzenia działalności gospodarczej? Wystarczy skorzystać z usług sprawdzonego biura rachunkowego. Sprawdź, jak wybrać najlepsze rozwiązanie na […]
Ostatnie wpisy