Czy opłaca się naprawiać kasę fiskalną?

Czy opłaca się naprawiać kasę fiskalną?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kasa fiskalna to elektroniczne urządzenie rejestrujące obrót. Głównym zadaniem kas jest również rejestracja podatku dochodowego, jak i podatku VAT. Obowiązek ich posiadania posiada każde przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą detaliczną. Prawo określa obowiązek ich serwisowania, a także wyznacza kary za brak stosowania się do tego przepisu. Jak każda inna maszyna, tak i ona może ulec awarii lub usterce. Warto zatem wiedzieć co zrobić w takim przypadku.

Naprawa kasy fiskalnej i obowiązujące prawo

Dobrym wyjściem może okazać się posiadanie zapasowej kasy, która uratuje sytuację w razie awarii. Naprawę zepsutego sprzętu należy natomiast powierzyć specjalizującym się w tym serwisom. Trzeba jednak pamiętać, że prawo do reperowania kas ma tylko uprawniony do tego podmiot. Przedsiębiorca decydujący się na powierzenie urządzenia serwisowi musi upewnić się, że interesująca go spółka widnieje w wykazie udostępnionym przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej. W Polsce jest wiele miast, w których znajdują się firmy profesjonalnie naprawiające oraz serwisujące kasy fiskalne Łódź jest jednym z nich. Jednak to czy opłaca się regenerować posiadany sprzęt, zależy od typu kasy, jej producenta, rodzaju mankamentu oraz wysokości marży serwisu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Cieknące dylatacje – jak sobie z nimi radzić?
Cieknące dylatacje – jak sobie z nimi radzić?
Dylatacje są immanentnym elementem konstrukcji wszelkich obiektów budowlanych, inżynierskich i komunikacyjnych. Odpowiadają one za warunki pracy układu konstrukcyjnego, a ich […]
Ostatnie wpisy