Ceny energii elektrycznej ciągle rosną, a w całym kraju mamy coraz gorsze powietrze. Możemy zarówno odciążyć swój portfel, jak i dodatkowo zadbać o środowisko naturalne, wymieniając oświetlenie na LED-owe. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy jakie komponenty będą nam do tego celu potrzebne.
Jeśli w naszym domu korzystamy jeszcze ze starych żarówek z włóknem wolframowym, bądź ze świetlówek kompaktowych, możemy liczyć na spore oszczędności. W przypadku zwykłych lamp, które posiadają oprawki z gwintem E27 lub E14, możemy zakupić nowoczesne zamienniki starych źródeł światła. Nie musimy nic więcej robić ani zmieniać, wystarczy po prostu wkręcić je do lampy i włączyć światło.
Korzystając z nowych technologii, możemy przy okazji nadać pomieszczeniom więcej klimatu. Na przykład w kuchni dobrze sprawdzi się taśma LED na 12 V, bądź niewielkie lampki punktowe. Wtedy musimy zastosować zasilacze LED, które obniżą napięcie 230 V panujące w sieci energetycznej do akceptowalnego przez diodowe źródła światła. Jednocześnie zwiększymy poziom bezpieczeństwa, zabezpieczając się przed porażeniem prądem.