Co rozważyć przed wyborem oferty kredytowej?

Wybór odpowiedniego kredytu może znacząco zmienić naszą sytuację, zarówno na lepsze jak i na gorsze. Nieświadomy klient często po prostu z niewiedzy decyduje się na pozornie korzystną ofertę. Z czasem może jednak okazać się, że w rzeczywistości jest ona bardzo kosztowna. Kredyty same w sobie nie są jednak złe. Dobrze dobrane mogą ułatwić poprawę sytuacji mieszkaniowej pomóc w remoncie czy wymianie samochodu. Co sprawdzić przed wzięciem kredytu? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Ubezpieczenia, oprocentowanie, koszty dodatkowe

Klienci, często biorą kredyt pod wpływem chwilowego impulsu. Takie działanie jest jednak niewskazane. Pozorna okazja może przysporzyć nam wielu problemów. Dobry ekspert kredytowy z całą pewnością doradzi nam właściwy produkt. Przede wszystkim biorąc kredyt lub pożyczkę należy unikać parabanków i chwilówek. Oferty w takich instytucjach są często obarczone bardzo wysokimi kosztami. Niektóre banki głośno informują o niskim oprocentowaniu, jednak wymagają zakupu drogiego ubezpieczenia kredytu. To również może znacząco zwiększyć koszt zaciągnięcia pożyczki. 

Biorąc kredyt warto również zwrócić uwagę na długość okresu kredytowania. Im dłuższy czas na spłatę tym rata będzie niższa. To korzystna sytuacja dla osób, które na co dzień nie dysponują większą gotówką. Należy jednak wziąć pod uwagę, że całkowity koszt kredytu w takiej sytuacji może być wyższy. Przed zaciągnięciem kredytu warto również sprawdzić wiarygodność instytucji, w której go bierzemy. Pozwoli nam to na uniknięcie nieprzyjemności i wielu trudnych do przewidzenia sytuacji. 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − dwa =