Co przyda się do montażu okien?

Co przyda się do montażu okien?
dorozgryzienia
Budowlanka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęt oraz materiały budowlane

Montaż okien to czynność stosunkowo prosta dla osób, które mają odpowiednie doświadczenie i narzędzia do pracy. Podstawowym narzędziem pracy każdego montera jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa. Urządzenie to pozwala na szybkie przytwierdzenie osadzonego okna do ramy za pomocą śrub. Oczywiście przed rozpoczęciem mocowania należy sprawdzić położenie okna w pionie i poziomie za pomocą poziomicy.

Do wypełniania wszelkiego rodzaju szczelin stosuje się piankę poliuretanową, która zapewnia izolację termiczną oraz wodną. Coraz więcej monterów decyduje się również na założenie pomiędzy dolną częścią wnęki okiennej, a oknem folii epdm. Tego rodzaju materiał skutecznie zabezpiecza przed przenikaniem wilgoci do wewnątrz.

Folia epdm w sklepie budowlanym kosztuje stosunkowo niewiele, dlatego korzystanie z niej jest jak najbardziej wskazane. Coraz więcej monterów podczas prac korzysta również z taśm paroprzepuszczalnych i paroizolacyjnych.

Ważne akcesoria

Żeby montaż okien był szybki i łatwy, a efekt zgodny z oczekiwaniami, warto sięgnąć po różnego rodzaju akcesoria budowlane. Do najbardziej przydatnych należą kliny oraz klocki dystansowe. Akcesoria te są niezwykle pomocne podczas poziomowania okien. Umożliwiają ustabilizowanie okna na czas przytwierdzania kotew. Żeby mocowanie kotew było łatwiejsze warto stosować takie, które mają możliwość regulacji.

Aby zamocowane okno wyglądało efektownie, należy je odpowiednio wykończyć. Zaślepki do otworów okiennych pozwalają zamaskować otwory powstałe podczas montażu okien. Tego rodzaju maskownice nie kosztują wiele, a skutecznie poprawiają estetykę i wygląd końcowy okna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie atrakcje przygotować na urodziny?
Jakie atrakcje przygotować na urodziny?
Gdy zbliżają się urodziny nasze lub członka naszej rodziny i chcemy zorganizować urodzinowe przyjęcie, często stajemy przed pytaniem, jakie atrakcje […]
Ostatnie wpisy