Co powinna posiadać profesjonalna jednostka strażnicza?

Co powinna posiadać profesjonalna jednostka strażnicza?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyposażenie profesjonalnych jednostek strażackich

Jednostki straży pożarnej już od zarania dziejów pełniły bardzo ważną funkcję w społeczeństwie. To one ruszały do akcji podczas pożarów, wyciągały ludzi z zadymionych budynków, czy prowadziły poszukiwania zaginionych podczas pożaru osób. W dzisiejszych czasach, w związku ze znacznym rozwojem motoryzacji i technologii, jednostki straży są dużo bardziej skuteczniejsze. Jednocześnie nakładane są na nie znaczne większe obowiązki, a ludzie pokładają w nich ogromne nadzieje. Samo wyszkolenie jest bardzo ważne, ale niewystarczające. Do bezpiecznej i przede wszystkim efektywnej służby potrzebny jest odpowiednio dobrany sprzęt ratowniczy.

Podstawowe sprzęty ratownicze

Kiedyś strażak wchodząc do płonącego budynku, zakrywał twarz różnego rodzaju materiałami imitującymi filtry. Obecnie w podstawowym wyposażeniu każdej jednostki znajdują się aparaty powietrzne. Dzięki butli tlenowej pozwalają one odseparować układ oddechowy od otoczenia. Z pomocą przychodzą również różnego rodzaju profesjonalne maski z dołączonymi filtrami przeciwpyłowymi wykorzystywanymi podczas akcji ratowniczych w zawalonych budynkach. Kolejnym elementem są ubrania całkowicie ognioodporne chroniące przed oparzeniami.

Specjalistyczne narzędzia i urządzenia

Dostęp do możliwie najczystszego powietrza zapewniają kompresory. Ważną rolę odgrywa tutaj filtr powietrza do kompresora wyłapujący wszelkie zanieczyszczenia. Warto również wspomnieć o wypadkach samochodowych, gdzie akcje ratownicze często nie obejdą się bez użycia profesjonalnych pił lub nożyc do metalu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką torebkę wybrać na I Komunię dziecka?
Jaką torebkę wybrać na I Komunię dziecka?
I Komunia Święta, to wydarzenie ważne nie tylko dla dziecka, ale i dla rodziny. Należy ubrać się z elegancją i […]
Ostatnie wpisy